Portrait de Оксана Лутчин
Оксана Лутчин
  • Visits: 306
  • Accès: 322

Сенсар: чим – тим чи що – то?

Аналізуючи публікації преси та різних сайтів, звернула увагу на те, що вони рясніють такими сполученнями, як “чим – тим”, і практично не трапляється “що – то”, які мають однакове семантичне значення, проте є різними за походженням.

 

996745_384598071675528_1791491516_n.jpg

Мова - величезне сховище людських знань

Як відомо, в радянську добу, в період нищення української мови, вживання лексики, що передавала український колорит, вважали буржуазним проявом, а суто українські слова називали діалектними або спотвореними. Саме так було вилучено низку слів з нашої мови, а також конструкцію “що – то”, замінивши її відповідною російською “чем – тем” (чим – тим). Чим дальше в ліс, тим більше дров. ?Чи поступається чимось ось ця фраза: Що дальше в ліс, то більше дров.? Вона виразніша й коротша від попередньої!

Ще кілька прикладів: Що більший тиск, то більший опір. Що довша ніч, то коротший день. Ці фрази звучать куди красивіше та природніше, ніж із конструкцією “чим – тим”.

Вважаю, що сьогодні нам треба повернути незаслужено забуте сполучення “що – то”, яке є питомо українським, стилістично виразним і лаконічним. Отож, залучаймо його до постійного вжитку, наповнюймо власне мовлення питомо українськими словами, а життя – українським змістом.

 

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...