"Чим правильніше будеш дивитись на речі, тим більше буде в тобі покою і миру (умиротворення), тим здоровіший будеш і зовсім перестанеш приймати ліки".
"Людина створена "по образу Божому", звідси, Бог є Бог богів, тобто людей. Людина повинна досягнути божественності (обожения). По образу Божому створені всі люди, але хто з нас стоїть на шляху до "по образу"? Чим більш віддаляємся від Бога, тим менш робимся подібні Йому, тобто тим далі віддалаємся від сущності "по подібності"".
"В смиренні люди отримали ключ, обертом якого піднімаються до третього Неба на духовному ліфті любові".
"Одна смиренна думка може миттєво вознести людину на таку духовну висоту, на яку вона не взійде за роки надлюдських зусиль (подвигов)".
"Людина, якщо вона дійсно людина, зі всього отримує (извлекает) користь"/у всьому знаходить користь".
"В питаннях віри і любові до Батьківщини нема місця компромісам, людина повинна бути незламною/стійкою (непреклонной), твердою".
"Міркування/бачення (рассуждение)-- це духовний зір. Духовним зором володіє той, у кого очищений розум/душа (ум), такий має ясність духу і просвітлення від Бога. ... Гострота нашого зору залежить від здоров"я очей. Те ж саме відбувається і в духовному житті. Від того, наскільки ми здорові духовно, залежить і наш духовний зір, бачення. ... Чим більше людина прогресує в духовному житті, тим ширше розкриваються очі його душі. Розум очищується, людина починає краще розпізнавати власні недоліки і бачити багаточисленні дії Бога, стає смиренною, (внутренно сокрушается) - і приходить природнім чином Благодать Божа, Божественне Просвітлення, бачення. ... Бачення/міркування - це сіль чеснот.".
"Наша ціль на землі - це перебування (стяжание) в Царстві Божому, тоді в нас ввійде добра стурбованість. Ця стурбованість рано чи пізно перенесе нашу душу в область духовну, де душа знайде в достатку кисень, оживе і високо злетить. Бог наділив людину розумом не для того, щоб вона думала, як знайти самий швидкий спосіб переміщення з однієї точки світу в іншу, а щоб вона перш за все думала про головне: як досягнути кінцевої цілі -- прийти до Бога, досягнути істинної країни, раю. ... Як тільки в людині виникає добра стурбованість, вона починає слідкувати за тим, чого їй не вистачає, як це можна досягнути і отримує духовну користь."
Житіє старця Паісія Святогорця. Ієромонах Ісаак. Видавничий дім "Свята гора", 2006.
"Старці дадуть відповідь Богу в відповідності з послушництвом, яке виказують їм послушники. ... Старці, які вимагають сілпого послуху, повинні відрізнятися дуже хорошим зором." П.С.
За преподобним отцем, святим Іваном "Лиственником", ігуменом Сінайської гори, смирення буває трьох видів, і з його опису - по одному виду на гуну. Приходять в смирення через страждання як результат гріхів, відчувають проголоски смирення ті, які активно рвуться в круговорот подій, але ситуації некеровані і непояснимі, і смирення "блаженне і багате" тих, у яких усе високодуховно і прекрасно. Але це різні стани/почуття.
"Я був знайомий з святими, тому мені потрібно було багато чого зробити".
Почитати книги про Паісія (перелік не повний - в списку, для прикладу. дема Житіє Паісія Святогорця). Також, можна почитати книги, написані самим Паісієм (2 з них вкладені в цю статтю).
Паісій Святогорець - Святий Арсеній Каппадокійський. (наставник і хресний батько Паісія)
Паісій Святогорець - Святогорці і святогорські історії
Паісій Святогорець - Слова. (зібрані історії про Паісія, видані після його смерті)
Якщо комусь з читачів трапиться оцифрована версія "житія" Паісія Святогорця - прошу обов’язково повідомити про це в коментарях!
studyty-blagoslovydushemoyagospoda.mp3
Із "Повчання Володимира Мономаха синам"
Діти мої! Хваліть Бога! Любіть також людство. Не піст, не усамітнення, не монашество врятують вас, а благородні справи. Не забувайте бідних: годуйте їх і думайте, що всяке надбання є боже і доручене вам лише на час. Не ховайте багатство в надрах землі: це противно християнству. Будьте батьками сиріт,.. не давайте сильним губити слабих. Не вбивайте ні правого, ні винуватого: життя і душа християнина священні. Не призивайте просто так імені бога; давши клятву, не порушуйте її. Не оставляйте хворих; не бійтесь мертвих, бо всі вмремо. Не майте гордині ні в умі, ні в серці, а думайте: ми не вічні, нині живі, а завтра в труні. Бійтесь всякої брехні, п'янства та шкідливих пристрастей, однаково пагубних для тіла і душі. Шануйте старих людей, як батьків, любіть юних, як братів... Шануйте гостя і іменитого, і простого, бо гості розповсюджують в чужих землях і добру, і погану про нас славу. Вітайте всяку людину, коли йдете мимо. Любіть своїх дружин, але не давайте їм влади над собою. Все добре пізнавши, ви повинні пам'ятати, чого не знаєте, тому навчатись. Батько мій (Ярослав Мудрий), сидячи дома, розмовляв п'ятьма мовами, за що поважали нас іноземці. Лінь – мати пороків, стережіться її. Людина повинна навчатись завжди: в дорозі, на коні. Вночі відпочивайте, але хай не застане вас сонце в постелі. ...
... Двічі розбивав я собі голову, пошкоджував руки і ноги, не боячись за життя в юності і не шкодуючи голови своєї. Але Господь беріг мене. І ви, діти мої, не бійтесь смерті, ні битви, ні звіра, а будьте мужами у всякому випадку, надісланому від Бога. Якщо проведіння визначило кому вмерти, то не врятують його ні батько, ні мати, ні брати. Варта божа надійніша людської.
Зібрав, що мав про Паісія Святогорвця, у цифровому форматі, у архів, та нашому телеграм каналі.
В тему: Портрет і реальність
духовність
Якщо причастя це ритуали вуду, то як тоді до цього ставився Старець та й інші Святі? :(
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Comments
Книга Паісія "Святий (в іншому місці "преподобный") Арсеній Каппадокійський".
також "написал книгу о Хаджи Георгии". (преподобный старец Хаджи Георгий)
З обома мав духовний контакт, включаючи спілкування "на яву".
Ще одна його робота: "Святогорские отцы и святогорские истории".
6 років Паісій читав книгу, написану аввою Ісааком Сирином, рекомендуючи її іншим, як книгу яка змінює душу, якщо пропрацьовувати з неї кожне речення. Казав, що книга авви Ісаака має таку ж цінність, як вся бібліотека Святих Отців.
Також є книга "Листи (письма)", де зібрані листи Паісія різним респондентам.
ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi
Якщо причастя це ритуали вуду, то як тоді до цього ставився Старець та й інші Святі? :(
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
на протязі життя - як до свята. можливо в глибокій старості якось по інакшому, але мені про це не відомо.
ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi
Цікавлять думки ще й решти гравців та відвідувачів. Чекатиму. Дякую.
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Всі СПРАВЖНІ святі блокували іудохристиянство зсередини цієі хуцпи. Це та частина наших волхвів, які вибрали шлях пра-ці в найтемніший період Сварожоі ночі.
Уже Світанок. До ПРАці, браття!