Ігор Каганець's picture
Ігор Каганець
  • Visits: 6
  • Hits: 6

Пам’ятаймо Прімілію, Киріаке, Доротею і Хресту!

Категорія:

Цей заклик закарбовано на мозаїчній підлозі найдавнішого з відомих аріохрестиянських храмів у Галілеї. Чотири жіночі імені. За що вони удостоїлися такої високої честі?

150221_venera_sepforis.jpg

Галілейська Венера (мозаїка з Сепфоріса, міста Діви Марії, 5 км від Назарета)
Галілейська Венера (мозаїка з Сепфоріса, міста Діви Марії, 5 км від Назарета)

Найдавніший аріянський храм розташовано в Палестинській Галілеї біля Мегідо, що на віддалі 15 км від Назарета. Його датують близько 230 роком н. е. Храм присвячено богу Ісусу Хресту, про що повідомляє мозаїчний напис. Його подано у формі сакрального скорочення ΘΩ ΙΥ ΧΩ: гелленською мовою пишеться Θεω Ιησου Χρηστω, читається як «Теу Їсу Хресту» («теу» означає «богу»).

В аріохрестиянстві (аріянстві) не було жодних матеріальних жертвоприношень – тільки святкове братерське застілля з піснями і змістовним спілкуванням. Тому в цьому храмі нема жертовника (вівтаря), зате є великий стіл. «Пожертвувала Акетос боголюбива цей стіл Богу Ісусу Хресту на пам’ять» – закарбовано мозаїчним написом.

ΠΡΟΣΗΝΙΚΕΝ ΑΚΕΠΤΟΥΣ Η ΦΙΛΟΘΕΟΣ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕ ΖΑΝ ΘΩ ΙΥ ΧΩ ΜΝΗΜΟΣΥΝΟΝ

По краю найбільшої мозаїки написано: «Гайанос, також названий Порфирієм, центуріон, наш брат, мав честь власними грошима зробити цю мозаїку. Броуті здійснив цю роботу».

ΓΑΙΑΝΟΣ Ο ΚΑ[Ι] ΠΟΡΦΥΡΙΣ ΧΡ Α∆ΕΛΦΟΣ ΗΜΩΝ Φ[…] ΤΕΙΜΗΣΑΜΕΝΟΣ ΕΚ ΤΩΝ Ι∆ΙΩΝ ΕΨΗΦΟΛΟΓΗΣΕΝ ΒΡΟΥΤΙΣ ΗΡΓΑΣ[ΑΤΟ]

Археологи здивовані тим, що за вісімнадцять століть час не понищив зображень.

У східній частині мозаїчного панно добре видно напис, зроблений на згадку про чотирьох жінок: «Пам’ятаймо Прімілію і Киріаке і Доротею ще і Хресту». Характерно, що в численних повідомленнях про цей храм жіноче ім’я Хреста подається не інакше як Хріста, хоча на фото добре видно його написання через «Е» – гелленське «Н» (ета).

ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΑΤΕ ΠΡΙΜΙΛΛΗΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ∆ΩΡΟΘΕΑΣ ΕΤΙ ∆Ε ΚΑΙ ΧΡΗΣΤΗΣ

Ми не знаємо, за що імена цих жінок увічненні на мозаїці аріянського храму Ісуса Хреста. Логічно припустити, що вони або здійснили великі пожертви на його будівництво, або доклали видатних зусиль для його спорудження. Іншими словами, здійснили значний внесок грошима або роботою.  

Дослідники зазначають, що аріянський храм у Мегідо мав аристократичний статус і, ймовірно, був одним з найрозкішніших будинків цього регіону. Відомо, що в той час багаті жителі у своїх приватних будинках могли дозволити собі таку розкіш. Проте в цьому випадку, судячи з мозаїчних написів, будівля була громадською і споруджувалася за рахунок внесків членів аріохрестиянської громади.

– Навіщо духовна громада спорудила цей розкішний і дорогий храм?

– Во славу Творця Всесвіту, во ім’я Ісуса Хреста.

– Навіщо люди збиралися за спільним столом?

– Для радісного змістовного спілкування на високі теми і колективного піднесення у простір Царства божого.

– Навіщо у храмі викарбувані імена найбільших жертводавців?

– Бо це арійський шлях слави: що більше люди знатимуть про добрі справи один одного, то активніше навколо поширюватиметься Світло.  

Інформаційна епоха відкриває нові можливості для спілкування однодумців. Сьогодні, перебуваючи в різних куточках земної кулі, ми вільно спілкуємося на нашому сайті, обмінюємось досвідом, здійснюємо мозкові штурми, експериментуємо з новими формами організації та економіки, ділимося світлими молитвами, накопичуємо істинні знання.

AR25.org – це наш аріянський храм. Ми його творимо спільними зусиллями, власними грошима і роботою. Внески усіх жертводавців закарбовані на сайті як інвестиції в українську формацію нашої мрії. У світі цілісності, до якого ми стрімко наближаємось, це водночас і аріянська духовна громада, і передова держава, і глобальна ділова корпорація.

– Заради чого ми це робимо?

– «Не для прославлення пристрастей людських, не для приниження пожадливості скороминучої, а для возвеличення хвали і слави імені Господнього» (Теофіл Пресвітер, XI–XII століття).  

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
Наші інтереси: 

Пізнаємо витоки аріянства, творимо новий світ.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Кращий коментар

Миро Продум's picture
0
No votes yet

Можливо і Єсу. Це також могло бути щось середнє між Є та Ї.

Арій Хрестовий каже:
А може Ιησου читається Єсу?

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Comments

Володимир Майборода's picture
0
No votes yet

Цитата:
Θεω Ιησου Χρηστω, читається як «Теу Їсу Хресту» («теу» означає «богу»)

Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.

ДЗен ДЗелень's picture
0
No votes yet

А може Ιησου читається Єсу?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Миро Продум's picture
0
No votes yet

Можливо і Єсу. Це також могло бути щось середнє між Є та Ї.

Арій Хрестовий каже:
А може Ιησου читається Єсу?

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Оксана Дац's picture
0
No votes yet

Дуже цікава стаття! Дякую Ігоре!

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - усе має...

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet
– Навіщо у храмі викарбувані імена найбільших жертводавців?

– Бо це арійський шлях слави: що більше люди знатимуть про добрі справи один одного, то активніше навколо поширюватиметься Світло. 

Крім Слави, це ще й Сміливість, Впевненість і Відповідальність ☝--

Хуцпіст ніколи не підпишеться під тим, що заподіяв!

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зірка Вітошинська's picture
0
No votes yet

Всього і скрізь стерти неможливо ! Дякую, Ігоре, що ти віднайшов і ці перлини !!!

«Характерно, що в численних повідомленнях про цей храм жіноче ім’я Хреста подається не інакше як Хріста, хоча на фото добре видно його написання через «Е» – гелленське «Н» (ета)».

 

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зірка Вітошинська's picture
0
No votes yet

То чи 5 («Галілейська Венера (мозаїка з Сепфоріса, міста Діви Марії, 5 км від Назарета»),       

чи 15 км від Назарета («Найдавніший аріянський храм розташовано в Палестинській Галілеї біля Мегідо, що на віддалі 15 км від Назарета.»)?

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet

Мозаїка Венери у Сепфорісі (5 км), а храм – у Мегіддо (15 км).

Зірка Вітошинська wrote: То чи 5 («Галілейська Венера (мозаїка з Сепфоріса, міста Діви Марії, 5 км від Назарета»),        чи 15 км від Назарета («Найдавніший аріянський храм розташовано в Палестинській Галілеї біля Мегідо, що на віддалі 15 км від Назарета.»)?

 

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зірка Вітошинська's picture
0
No votes yet

Ой, справді! Неуважно перечитала… Пробач, Ігоре !

А я стільки разів без питань (!) пересилала ці надзвичайні цікавинки, які Ти зумів нам розкрити ! Ще раз дякую і за цю працю !!!

Ігор Каганець wrote: Мозаїка Венери у Сепфорісі (5 км), а храм – у Мегіддо (15 км). Зірка Вітошинська wrote: То чи 5 («Галілейська Венера (мозаїка з Сепфоріса, міста Діви Марії, 5 км від Назарета»),        чи 15 км від Назарета («Найдавніший аріянський храм розташовано в Палестинській Галілеї біля Мегідо, що на віддалі 15 км від Назарета.»)?  

 

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !