Як повідомив на прес-конференції директор підприємства Юрій Девицкий, електробус оснащений двома електродвигунами, сумарною потужністю 120 кВт, які працюють від акумуляторів розрахованих на 3000 циклів зарядки/розрядки, що відповідає 10 рокам експлуатації. Електробус витрачає 50 кВт електроенергії на 100 км шляху і може проїхати без підзарядки 250 км. Максимальна швидкість – 80 км/год.
За словами головного конструктора компанії Санрайз, електробус може заряджатися, як від стандартної побутової розетки, потужністю 220 вольт (на повну зарядку потрібно 10 годин), так і при напрузі 380 вольт (швидкість зарядки скорочується до 4-4,5 годин). Також в автобусі застосовується система рекуперації енергії.
Економія на кожному електробусі для автотранспортного підприємства становить до 700 грн в день, в порівнянні з аналогом, що працює на двигуні внутрішнього згоряння. Електродвигун виробляється в Україні, його вартість становить 14 000 грн. Роздрібна вартість електроавтобуса буде вище, але вона поки не називається – для серійного виробництва він повинен пройти випробування та сертифікацію.
За розрахунками покупка електроавтобуса окупається за 2,5 роки (при нинішньому курсі).
А тим часом вже пройшов третій етап електрокарів Formula E
Короткий огляд: https://www.youtube.com/watch?v=2B9CxAVnot8&index=6&list=PLiSlrzIEN5WKp9fTuuSgbd1BTx-RbGr2b
Комментарии
З моєї точки зору, найцікавіше, як завжди, в деталях. Тобто, в системі рекупераці. Цікаво, який принцип там використовується. Чи не маховичний, часом?
"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"
Десь так. Ось тут трошки більше інформації, але це ще 2008 рік. Серійні моделі обладнали системою рекуперації енергії для ф-1
<b>За добро заплатимо добром,</b>
<b>а за зло — по-справедливості.</b>
А тим часом вже пройшов третій етап електрокарів Formula E
Короткий огляд: https://www.youtube.com/watch?v=2B9CxAVnot8&index=6&list=PLiSlrzIEN5WKp9fTuuSgbd1BTx-RbGr2b