Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

83% українців вважають себе патріотами. Серед старших і бідніших більше тих, хто не підтримав би сьогодні Незалежність

Світ:

Загальна кількість патріотично налаштованих громадян перевищує 75% у всіх регіонах країни. На Заході їх 86%, у Центрі — 85%, на Сході — 79% і на Півдні — 78%. Найбільше тих, хто підтримав би проголошення Незалежності України, на Заході — 92%, у Центрі таких респондентів 85%, на Півдні — 75%, на Сході — 69%. 

Про це свідчать результати соціологічного опитування групи «Рейтинг».

За період досліджень зафіксовано найбільшу кількість тих, хто підтримав би проголошення Незалежності України, якби сьогодні перед ними постав такий вибір – їх 82%. У 2012 році таких було 62%). Лише12% висловили протилежні міркування, ще 6% вагалися з відповіддю.

•    Найбільше тих, хто підтримав би проголошення Незалежності України, на Заході (92%). У Центрі таких респондентів 85%, на Півдні – 75%, на Сході – 69%. Тих, хто має протилежну думку, найбільше у південно-східних областях (від 20 до 23%). Також відносно більше тих, хто не підтримав би сьогодні Незалежність нашої держави серед старшого покоління й бідніших верств населення. Підтримка Незалежності чітко корелюється із почуттям патріотизму: чим вищий рівень патріотичних почуттів, тим більше вони підтримують проголошення Незалежності України.

•    Майже 60% населення відвідують масові заходи, які проводяться на День Незалежності: 25% - відвідують кожен рік, 34% - відвідують, але не щороку. Взагалі не відвідують такі заходи 36%. Лише 5% зазначили, що не святкують День Незалежності. Відносно менше популярними є такі заходи серед бідніших верств населення, серед старшого покоління та на Сході.

•    Зберігається значний відсоток тих, хто ідентифікує себе в першу чергу громадянином України: у 2010 році тих, хто міг себе так назвати було 57%, а у цьому році – 65%. Цьогоріч зафіксовано найменшу за час досліджень кількість тих, хто ідентифікував себе як жителя свого регіону, міста, села (15%), також зменшилась кількості тих, хто обрав би альтернативу «просто людина» (18% цьогоріч, 29% - минулого року). Трохи зріс відносно минулого року відсоток тих, хто б назвав би свою національність (16%). Ще 10% відсотків ідентифікують себе в першу чергу за родинною роллю, 8% - як радянську людину, 7% - як європейця, ще 6% - громадянин світу, близько по 3-4% назвали б свої релігійні переконання або професію.

•    «Громадянин України», як ідентифікатор, є домінуючим у всіх регіонах України, водночас на Заході таких респондентів найбільше – 72%, у Центрі обрали цю альтернативу - 66%, на Півдні – 62%, на Сході – 51%. Також вона більш характерна для молодших респондентів і чоловіків. А для жінок за результатами опитування відносно важливіша ідентифікація з родинною роллю. Ідентифікація «Просто людина» більш популярна серед жителів Центру і Півдня, а «житель свого регіону», «родинна роль» - для жителів Сходу. Також асоціація із «радянською людиною» притаманна більше жителям південного та східного макрорегіонів, людям старшого віку і біднішому населенню. Більше ототожнюють себе із «європейцями» більш заможні особи, а із «громадянином світу» - наймолодші респонденти.  

Опитування проводилося 7-12 серпня 2019 року серед громадян України віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Під час опитування використовували метод особистого формалізованого інтерв’ю. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

 

Наші інтереси: 

Патріотами України мають бути всі громадяни України. Хто не є патріотом, не може мати громадянства. Саме слово патріот означає "громадянин".

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Що таке патріотизм? Напишіть хто як трактує це поняття. Дякую.

Коментарі

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Що таке патріотизм? Напишіть хто як трактує це поняття. Дякую.

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Патріотизм - це природна емоційна прихильність до свого, рідного, батьківського-материнського.

Англійський історик Ілія Кедорі писав, що патріотизм належать загалом до сфери почуттів, тоді як націоналізм – це суто ідеологічний феномен. «Патріотизм, – зауважує вчений, – відданість певній країні, групі чи інститутам, готовність захищати їх, – це почуття відоме всім людям; те ж саме можна сказати й про ксенофобію, тобто відразу до іноземця, чужинця, небажання приймати його до своєї групи». Ані ксенофобія, ані патріотизм не потребують теоретичного підґрунтя і відповідної політики. Націоналізм, на відміну від них, – це цілісна доктрина, яка веде до певного типу політики, – пише історик.

Через власну аморфність і емоційність, патріотизм може бути всяким – правильним і збоченим, правим і лівим, поміркованим і екстремальним, гнучким і фанатичним. Натомість націоналізм – це завжди правий рух: він збалансований, раціональний і продуктивний як сама природа.

Джерело: 5 обов’язкових ознак націоналізму і три закони життя

Все, що робиться з власної волі, – добро!