Попередні статті:
Аудіоверсія: Хрещення варнових богів Русі
Мозаїчне зображення архангела з Софіївського собору в Києві. У лівій руці він тримає табличку зі словом «агнос», що перекладається з гелленської як «чистий, непорочний, праведний, священний».
Слово «миха» надзвичайно архаїчне, воно походить від прадавнього «мога» — могутність. Від цього слова також походять «маг» (могутній, чарівник), «мега» (величезний, потужний), а також назва першої на землі машини, точніше, мажини («тієї, що посилює могутність»): «мажа» – чумацький віз (до речі, винайдений на території України), а також «мажара» – великий віз (Грінченко Борис. Словарь української мови).
У народних українських віруваннях збереглася пам’ять про доброго бога на ім’я Миха — захисника мисливців, непримиренного войовника з нечистою силою, якому Господь доручив вогненного меча. Йому підвладна вся небесна ангельська сила, а на землі навіть вовки (Войтович Валерій. Сокіл-Род: легенди та міфи стародавніх українців. — Рівне: Оріана, 1997. — С. 123.)
Іменини Михи наші далекі предки святкували 8 листопада, сьогодні ж у цей день святкуємо собор Архангела Михаїла — архістратега, верховного полководця ангельського війська, покровителя запорізьких козаків — варни професійних воїнів-кшатріїв. Нагадаємо, що слова «козак» і «кшатрій» походять від того ж самого кореня «кес» — меч, порівняйте з українським «косак» — великий ніж.
Селяни вважали Миколу найвищим богом після Творця. Оскільки Микола був богом урожайності, то навіть збереглося прислів’я: «На полі – один бог – Микола». Тому святого Миколи ще відзначають навесні – 22 травня – коли буйна зелена природа найяскравіше виявляє всю свою щедрість і красу. Проте головне свято Миколи відзначається 19 грудня, коли завершується переробка зібраного річного урожаю.
Зауважимо, що Святий Микола не має жодного стосунку до єпископа Мир Ликійських Николая. Цей чолов’яга найбільше «прославився» тим, що на Нікейському соборі в 325 році вів дискусію з Александрійським єпископом Арієм. Так от, коли в цього Николая закінчились аргументи, він брутально ударив Арія в обличчя. За це його інші єпископи позбавили священичого сану і навіть запроторили до в’язниці. Свята людина ніколи не вдарить свого співрозмовника. Всі наступні вигадки про чудотворство цього іудохристиянського «святого» – це паразитування на силі і славі арійського Святого Миколи – бога-егрегора варни господарів.
Протягом десятків тисячоліть українці успішно розвивалися завдяки тому, що у них були світлі, добрі, святі боги. Українці любили своїх богів – і вони любили українців. Ми любимо Святого духа Велеса, святого Архістратега Перуна-Михайла і святого Дажбога Миколу, а вони люблять нас.
Продовження: Аріанські храми в Україні
В тему:
Знання - сила!
Коментарі
Є версія, що Миколай не бив Арія. Читайте. Взагалі існує версія, що його не існувало так як мало відомостей про його життя.
Ми не фантазуємо: ми розраховуємо! Але для того, щоб розраховувати, ми спочатку фантазували.
Якби епископ Мир Ликійських не вдарив Арія, а тільки "затулив йому уста своїми аргументами", то за це інші єпископи не позбавили б Миколая сану і не запроторили б його до в’язниці.
"Свт. Николая лишили знаков архиерейского достоинства и права считаться участником Собора, после чего он был водворен в темницу, где и находился почти до самого окончания Собора" - джерело.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!