Сергій Собянін, мер Москви і один з найближчих союзників Володимира Путіна, особисто дав вказівку перейменувати нічим не примітне перехрестя на південному заході російської столиці в площу Кіма Філбі.
Це розпорядження було опубліковано на веб-сайті московського міського уряду 6 листопада.
Місцеві жителі були дуже здивовані перейменуванням цього перехрестя на честь Кіма Філбі, оскільки він ніколи не жив в цьому районі. Офіційний представник уряду Москви відмовився відповісти на питання, чому це перетин доріг було перейменовано і названо на честь Філбі, і чому це було зроблено саме зараз.
Однак здивування викликає і та обставина, що Москва влаштувала це перейменування всього через кілька тижнів після того, як ГРУ (російська військова розвідка) було визнано замішаним в спробі вбивства Сергія Скрипаля в березні нинішнього року в Солсбері. 67-річний полковник Скрипаль був отруєний за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини «Новачок», проте він і його 33-річна дочка Юлія залишилися живі.
Двоє чоловіків, що здійснили цей напад, були викриті як такі, що носять високі військові звання агентів ГРУ. Стало також відомо, що вони отримали з рук пана Путіна вищі російські нагороди.
Полковник Скрипаль, старший офіцер ГРУ, був заарештований за продаж секретів британській службі MI6, але в підсумку виявився в Сполученому Королівстві в результаті обміну шпигунами. Філбі вважається одним з найбільш успішних членів Кембриджської шпигунської мережі, які зрадили MI6 і надавали протягом трьох десятиліть секретну інформацію Радянському Союзу.
Філбі, а також інші члени цієї мережі, були завербовані в Кембріджському університеті в 1930-і роки. Він помер в Москві в 1988 році у віці 76 років, а в 1965 році був нагороджений орденом Леніна.
Після своєї втечі Філбі жив в центрі Москви, далеко від цього перехрестя, що продувається вітрами, у відносно новій частині міста, в якій розташовані майже виключно багатоповерхові житлові будинки.
Однак ця площа знаходиться недалеко від великого центру СЗР - російської Служби зовнішньої розвідки.
Це відомство опікується спадщиною Філбі, а одна зі сторінок її веб-сайту присвячена йому, а також тій інформації, яку він передавав під час Другої світової війни.
Директор СЗР Сергій Наришкін виступив в минулому році на відкритті виставки в одній з художніх галерей Москви, на якій був представлений портрет Філбі.
У той день ветерани розвідки запропонували, щоб одна з московських вулиць була названа ім'ям цього перебіжчика, бо він любив прогулянки по місту.
Москва не визнає своєї причетності до злочинів у Солсбері. На каяття марно сподіватись.
Нічого дивного. Якщо подивитися на назви вулиць, то багато з них мають ім'я катів або зрадників. ТРАДИЦІЯ!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коментарі
Нічого дивного. Якщо подивитися на назви вулиць, то багато з них мають ім'я катів або зрадників. ТРАДИЦІЯ!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Для Москви це - не злочин. Злочин, це коли хтось замишляє щось проти Москви. У Москві развєдчікі, проти Москви - шпіони. Для Москви - баєвая апєрация, проти Москви - тєрракт.
Москва - гниле болото, це втрата всякої людської подоби, існування на перевертанні істини.
Si vis pacem, para bellum
На часі нові перейменування: площа Мартіна Бормана, проспект Еріка Коха, вулиця Ріхарда Яри, сквер Елджера Гісса, станції метро "Теодор Рузвельт", "Гаррі Гопкінс", "Гаррі Декстер Вайт", "Вінстон Черчилль".
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Ігоре, респект за ідею, але написання неправильне!
Подаю в оригінальному написанні:
Станции метро: "Теодор Рузвельт", "Гарри Гопкинс", Гарри Декстер Уайт", "Уинстон Черчилль"
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!