22.johnmurphydavidhughes-zorbathegreek.mp3
В кімнату проникає невидимий ефект Рінгельмана: індивідуальний внесок кожного учасника зменшується при збільшенні чисельності групи. Двоє маркетологів вже працюють не на повну силу, а в чверть сили, а то й менше. Як і всі інші.
На запах хороших ідей злітається весь відділ на чолі з директором з маркетингу. Разом з ними - феномен Ірвінга: тепер члени згуртованої групи, самі того не помічаючи, націлені не на вирішення завдання, а на гармонію у відносинах. Якщо у когось важливого в групі з'явиться погана ідея, ніхто не полізе її критикувати. Феномен Ірвінга смертоносний і безвідмовний: під його дією члени групи вже не можуть розсудливо відрізняти хороше від поганого.
З переговорки всі виходять з почуттям виконаного обов'язку і затвердженим слоганом «Пориньте по вуха в море нашої розкоші!». Завіса.
ерудованість
Грек Зорба - гарна мелодія, для брахманів, простір волі, розширює свідомість.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Коментарі
Грек Зорба - гарна мелодія, для брахманів, простір волі, розширює свідомість.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Знаєте... нещодавно в наведених ефектах і феноменах переконався... на роботі. Діють вони. Це істинно так. Висновок напрошується сам собою: "якщо хочеш пересварити учасників і як наслідок, загубити справу - влаштуй мозговий штурм"! А це і є зло.
Виходить, що "коли потрібна порада потенційних учасників справи - запитай кожного окремо, а після власного узагальнення отриманих порад, думок - дій, заохочуй до дії". Буде добро.
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Я постійно користуюсь цим злом на користь спільній справі.
Мозковий штурм застосовується не для того щоб дійти спільної думки, а для швидкої генрації нових ідей. Що з ними робити то вже питання інших колективних та індивідуальних технік.
"Використовуйте інструмент за призначенням!" (с) Правила техніки безпеки.
ви, мабудь, не вчитувались в статтю. :)
ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi