Радіо Свобода згадує його військову кар'єру. Під час балканських воєн 1990-х років Петр Павел служив у міжнародній миротворчій місії. Одного разу міна вибухнула неподалік від тоді ще молодого офіцера, але він не рушив з місця і продовжив розмову з місцевими жителями, які страждали від сербсько-хорватської війни. Власне, оцей спокій, холодний характер і врівноваженість так і залишились з Павелом, і це сподобалось чеським виборцям.
Другий момент – Павела нагородили французьким Орденом військового хреста за безпечне виведення французьких миротворців із зони бойових дій на Балканах.
"Ми часто потрапляли в напружені ситуації, але він завжди виходив із ситуацій з упевненістю і спокоєм", – каже чеський генерал Алес Опата, який служив разом з Павелом на Балканах.
У 2015–2018 роках він очолював Військовий комітет НАТО. Павел йшов на вибори як незалежний кандидат, але все ж заручився підтримкою право-центриського уряду прем’єра Петра Фіали – теж палкого прихильника України, зауважує Радіо Свобода.
Павел підтримує військову допомогу Україні й навіть сам збирав для цього кошти з власної ініціативи. Його вважають великим другом України.
Для тих, хто голосував за Павела, і для тих, хто стежить за чеською політикою, він є людиною принциповою і порядною.
"Війна в Україні – це і наша війна, бо стосується нас"
"Солідарність має бути навіть ціною тимчасового зниження комфорту нашого життя. Війна в Україні – це і наша війна, бо стосується нас. Ми не є прямим учасником бойових дій, але це не означає, що ця війна не наша. Це війна за майбутнє міжнародних відносин, за майбутнє безпечної Європи", – казав Павел під час теледебатів перед другим туром виборів.
"В такому разі, навіть коли ми тимчасово обмежуємо комфортність нашого життя – це найменша жертва, яку ми можемо зробити. Ніхто не вбиває тисячі наших людей. Ніхто не руйнує вщент міста в нашій країні", – додав генерал.
Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва звернула увагу на те, що Павел сказав виданню Politiko напередодні виборів:
"Жодної демократичної революції в Росії в найближчому майбутньому не буде. Не лише через міцність режиму, а й через ментальність багатьох росіян. У Росії немає простору для виникнення справжнього опозиційного руху. Навіть Олексій Навальний насправді – не справжній опозиційний лідер. Він безперечно не ліберальний демократ, він просто іншого типу російський націоналіст. Хоча, звичайно, як партнер на переговорах він був би кращим, ніж нинішнє керівництво".
Ще одна цитата: "Неприйняття мобілізації – це не повстання проти режиму і не допомога Україні. Ці росіяни все одно вважають, що Україну потрібно покарати, просто не хочуть, щоб до цього залучали широку громадськість, – заявив Павел про росіян, котрі тікають від мобілізації. – Ці молоді люди, що тікають із країни, турбуються за своє життя, а це не означає, що вони – проти війни. Я впевнений, що багато хто з них, як і раніше, підтримують націоналістичну політику Путіна".
До речі, пані Єва – дружина нового президента і перша леді Чехії, – підполковник авіації.
Цікаво, як складається для рашистів, які осіли в Чехії.
Честь та гідність повертаються в політику. Генерал став президентом. Беремо приклад з чехів і вибираємо наступного Президента як чехи.
Ну не люблять зараз у ЗМІ Трампа, ну не люблять! Настільки, що згадують його де тільки можна.
Поки дихаю - сподіваюсь!
Коментарі
Ну не люблять зараз у ЗМІ Трампа, ну не люблять! Настільки, що згадують його де тільки можна.
Поки дихаю - сподіваюсь!
Не люблять Трампа, тому що бояться. Недавнє соціологічне дослідження показало, що якби сьогодні були вибори, то Трамп став би президентом – він на кілька відсотків випередив Байдена.
Все, що робиться з власної волі, – добро!