Стаття складається з двох частин: 1. «Прорахунки та суперечності наступальних планів США та України» (Miscalculations, divisions marked offensive planning by U.S., Ukraine), 2. «В Україні війна поступових досягнень на тлі гальмування контрнаступу» (In Ukraine, a war of incremental gains as counteroffensive stalls).
Авторський колектив описує багато цікавих деталей, проте ігнорує найголовніше – жодна армія НАТО ніколи не здійснювала і не здійснюватиме наступ без домінування в повітрі. Натомість Білий дім активно штовхав українців до наступу взагалі без сучасних літаків, а потім робив великі очі від здивування, що наступ забуксував. Білий дім не лише не надав Україні літаків, а й заборонив це робити своїм європейським союзникам. Це головна причина принципової неможливості успішного наступу на добре обладнані та щільно заміновані позиції росіян, захищені авіацією, дронами та засобами радіоелектронної боротьби.
Інші причини невдачі також важливі, проте мають вторинне значення: американські інструктори слабко орієнтувалися в характері цієї війни, українцям давали застарілу зброю, в недостатній кількості, з великою затримкою, нерідко поганої якості, тобто взагалі непридатну до застосування. Ось як про останнє пишуть у статті: «"Бредлі" і "Леопарди" мали зламані або відсутні гусениці. У німецьких бойових машинах "Мардер" не було радіостанцій; вони були не більше ніж залізними коробками з гусеницями – марними, якщо вони не могли зв’язатися зі своїми підрозділами... Українські офіційні особи заявили, що підрозділам для контрнаступу не вистачало машин для розмінування та евакуації».
Автори завершують першу частину статті запитанням: «Чи була стратегія приречена?». Запитання риторичне, адже наступ без домінування в повітрі з самого початку був самогубчим.
Заборона на літаки була свідомою політикою керованого Демпартією Білого дому. І ми знаємо причину цієї політики – про це у статті «Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України» (26.04.2023): «Не секрет, що для здійснення великого наступу і звільнення всіх своїх територій Україна потребує домінування в повітрі, а для цього потрібні сучасні західні літаки. Тому отримання українцями літаків розглядають як головний індикатор готовності до перемоги. Нема літаків – нема наступу. Судячи з офіційних повідомлень, Україна отримає літаки F-16 лише через півтора року, зокрема, про це 17 квітня повідомив заступник міністра оборони США Колін Каль (Colin Kahl). Легко вирахувати, що згадані півтора року – це вересень-жовтень 2024 року, тобто за один-два місяці перед листопадовими виборами. Не зрозуміло, як Білий дім виправдовуватиме затримку з літаками на такий тривалий термін. Адже вільні літаки є, і їх багато».
Таким чином, невдалий український контрнаступ 2023 року був запрограмований з самого початку політикою Білого дому. Мета цієї величезної статті в «The Washington Post» полягає в тому, щоб розпорошити увагу електорату на безліч малих деталей і приховати справжнього автора цієї невдачі – вашингтонських психопатів. Війну в Україні вони використовують як елемент стратегії утримання влади в США. Власне, для цього вона й була розпочата – див: «Війна в Україні як елемент піар-кампанії корпоративних психопатів».
Провал українського контрнаступу їм потрібен лише для того, щоб відтягнути перемогу над Росією на один рік, а саме на осінь 2024 року. Нічого особистого, просто політична доцільність – «реальна політика» у стилі корпоративного психопата Генрі Кіссінджера. Білим домом нині рулять його учні, з того ж самого біологічного виду інтелектуальних людиноподібних тварин.
Але не все так погано – про це у статті «Оголошено початок стратегічної комунікаційної кампанії «Байден-24»: чому це добре для України».
Розуміння загальної картини подій дозволяє зберегти людські життя.
Коментарі
Одночасно з цією статтею в американській The Washington Post – у той же день – з'явилася стаття в «Українській правді» про те, що кривавий контрнаступ здійснювався під тиском Зеленського:
"Як писав Залужний в "The Economist", за нинішніх умов Україна не має ресурсу для великої перемоги. Потрібно спершу вивести систему рекрутингу, навчання і оснащення своєї армії на якісно новий рівень і добитися від партнерів стрибка в технологічному забезпеченні ЗСУ. Усі ці позиції, так чи інакше, потребують певної стратегічної паузи для якісного ривка.
Натомість Зеленський і чути не хоче про "глухий кут" чи зупинку у війні. Його логіка так само залізна – пауза призведе до заморозки, втрати інтересу партнерів і зменшення допомоги. Якщо зараз взяти паузу, то з неї можна буде не вийти».
Думаєте, це випадковість? Як у нас кажуть, "соупаденіє" :)
Все, що робиться з власної волі, – добро!
До речі, саме за це Ілон Маск критикував Зеленського – за криваві штурми. Українська пропаганда тоді накинулась на Маска і назвала це маячнею в дусі російської пропаганди.
Все, що робиться з власної волі, – добро!