Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

США та Україна підписали угоду про корисні копалини. Жодна держава, що фінансувала РФ, не отримає вигоди від відновлення

Україна збереже повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними активами. Трамп все ще виступає проти членства України в НАТО. Угода не перешкоджає вступу України до ЄС.

25050103.jpg

Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

Україна та США підписали довгоочікувану угоду про створення спільного фонду, який буде брати участь в інвестиціях і отримувати прибутки від видобутку українських природних ресурсів, повідомляє Kyiv Post.

"30 квітня Сполучені Штати та Україна підписали угоду про створення Інвестиційного фонду реконструкції США-Україна, – йдеться у прес-релізі адміністрації США. Це економічне партнерство позиціонує наші дві країни як такі, що співпрацюватимуть та інвестуватимуть разом, щоб наші спільні активи, таланти та можливості могли прискорити економічне відновлення України".

"Ця угода чітко сигналізує Росії, що адміністрація Трампа віддана мирному процесу, в центрі якого – вільна, суверенна і процвітаюча Україна в довгостроковій перспективі... І, щоб було зрозуміло, жодній державі або особі, яка фінансувала або забезпечувала російську військову машину, не буде дозволено отримати вигоду від відбудови України".

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль написав в Telegram повідомленні:

"Уряд ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та США про створення Інвестиційного фонду відбудови. В основі угоди п’ять ключових принципів:

  • Рівноправність. Фонд створюється на засадах 50/50 й обидві сторони мають рівне право голосу.
  • Збереження контролю. Україна зберігає повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами.
  • Нові інвестиції, а не борги. Жодних боргових зобов’язань угода не передбачає.
  •  Гарантовані інвестори та покупці. Фонд інвестуватиме в проєкти та буде гарантувати комерційні закупівлі продукції на умовах "бери або плати".
  • Узгодженість з євроінтеграційним курсом. Угода не становитиме перепони для набуття Україною членства в ЄС.

Фонд буде наповнюватися внесками США та України. Прибутки Фонду будуть реінвестуватись виключно в Україну. Завдяки цій угоді зможемо залучити значні ресурси для відбудови, розпочати економічне зростання, отримати новітні технології від партнерів та стратегічного інвестора в особі США".

Угода про надра стосується 57 мінералів, і в ній ідеться про військову допомогу США, пише Європейська правда, яка зазначає, що Угода між урядами США та України "про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови" залишає не деталізованими низку важливих положень двосторонньої співпраці та фіксує передусім базові політичні параметри.

Також немає "права першої руки" для компаній зі США в отриманні ліцензій на видобуток мінеральних ресурсів в Україні, однак американські компанії повинні мати доступ до аукціонів або переговорів з купівлі таких мінералів на умовах, не гірших за інших покупців.

В угоді прописаний перелік корисних копалин, видобутку яких вона стосується. Йдеться про український видобуток алюмінію, сурми, миш'яку, бариту, берилію, вісмуту, церію, цезію, хрому, кобальту, міді, диспрозію, ербію, європію, фтору, плавикового шпату, гадолінію, галію, германію, золота, графіту, гафнію, гольмію, індію, іридію, лантану, літію, лютецію, магнію, марганцю, неодиму, нікелю, ніобію, паладію, платини, калію, празеодиму, родію, рубідію, рутенію, самарію, скандію, танталу, телуру, тербію, тулію, олова, титану, вольфраму, урану, ванадію, ітербію, ітрію, цинку, цирконію, нафти, природного газу, причому йдеться лише про нові родовища, ліцензії на які Україна видаватиме після набуття угодою чинності. Цей перелік може бути розширений лише за згодою сторін.

Угода не регулює видобуток та доходи від видобутку інших копалин. Також вона не стосується доходів від української інфраструктури, як початково пропонували США.

Україна інвестує у спільний фонд доходи від продажу ліцензій та рентні платежі від видобутку цих копалин, але має право перераховувати туди також додаткові кошти.

Внеском США будуть, зокрема, нові постачання зброї для ЗСУ. "Якщо […уряд США] надаватиме уряду України нову військову допомогу в будь-якій формі (включаючи передачу систем озброєнь, боєприпасів, технологій або навчання), капітальний внесок США вважатиметься збільшеним на оціночну вартість такої військової допомоги", йдеться в угоді.

Наші інтереси: 

Читаємо та аналізуємо інформацію про угоду щодо корисних копалин України. Робимо самостійні висновки, не віримо різним блогерам, які просто здобувають собі бали та монетизацію на You Tube, хайпуючи на цій темі та спекулюючи в дихотомії "зрада – перемога".

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

План польотів. Художник Роб Ґонсалвес (Канада)

«Щасливі реалісти, бо вони отримають допомогу» – третій крок до вічного життя та опанування планети Земля

На перший погляд, це недосяжна мета. Проте Ісус закликає без вагань братися до справи й негайно розпочинати стратегію «успадкування Землі», адже правильна стратегія сама згенерує необхідні ресурси...

Останні записи