Вихід США із договору, який забороняв Америці та Росії мати на озброєнні та розробляти ракети середньої та меншої дальності, матиме несподівані наслідки. І про них навряд чи подумали у Москві, коли вирішили порушити цю домовленість і створювати зброю, заборонену угодою. Мова про Україну, яка у цій ситуації несподівано отримує нові козирі, кажуть політичні експерти у Вашингтоні. Першим на це звернув увагу колишній посол США в Україні, а нині експерт аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер. Один лише короткий твітт, де він повідомив: «Україна отримає свободу у розробці, випробуваннях та розміщенні наземних балістичних і крилатих ракет», наробив багато галасу, його активно цитували в пресі. Кореспондент Радіо Cвобода запитав дипломата про його бачення ситуації.
– Коли ви написали це гучне повідомлення у Twitter, яке так багато зараз обговорюють, Ви не жартували? Ви дійсно думаєте, що Україна тепер зможе (як один із елементів захисту) будувати балістичні ракети?
– Як на мене, то це прямий наслідок! Дивіться – Росія порушила Договір про ракети середньої і меншої дальності. Сполучені Штати оголосили, що припиняють свої зобов'язання і виходять з договору. Росіяни сказали: «Ми тоді теж припиняємо».
Таким чином у нас є угода, у якій беруть участь США, Росія та інші держави, що стали наступниками СРСР, за винятком країн Балтії. І на місці українців я б поставив собі запитання: «А чому я повинен виконувати угоду, з якої виходять і росіяни і американці?». І якщо ця угода піде в історію, то я вважаю: Україна має повне право будувати ракети із дальністю від 500 до 5500 кілометрів. Інше питання – і українці повинні це для себе вирішити, – чи хочуть вони насправді будувати такі ракети! Але якщо договір про РСМД припиняє дію, то і заборони, запроваджені цим договором, теж зникають. І в України не буде юридичного зобов'язання не створювати такі ракети. А ось чи подумали про це росіяни, чи ні – у цьому я не впевнений (усміхається).
Україні буде потрібно відповідати на нові виклики у ситуації, що склалася через вихід США і Росії з Договору про ліквідацію ракет середнього та меншого радіусу дії, заявив український міністр закордонних справ Павло Клімкін.
«Ми маємо використовувати все для того, щоб себе захистити. Логіка Росії – не для захисту Росії, вона для того, щоб користуватися безпекою як товаром на відповідній біржі. Тому ця поведінка Росії призвела до нової логіки гонки озброєнь. Це звичайно, оскільки й інші партнери будуть це робити. І в цій ситуації Україні потрібно буде відповідати на нові виклики. І ми маємо відповісти на них гідно, оскільки у нас є досвід, у нас є відповідний інтелект, і нас є необхідність захищати нашу країну».
Джерела:
Незалежна могутня Держава Україна!
Коментарі
УРСР виробляла найсучаснішу на той час ракетну техніку для СРСР (завод "Южмаш")!
Сьогодні, маючи політичну, військову і фінансову підтримку США ми можемо відродити ракетну міць на більш високому технологічному рівні!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Гра стає дедалі цікавішою! Ставки зростають.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Крім забезпечення безпеки країни, створення і виробництво ракет - це високі технології, робочі місця для кваліфікованих спеціалістів, достойна оплата праці, іноземні інвестиції, вихід на ринки озброєнь з першокласним товаром для армій країн-членів НАТО.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Український Рай набуває дедалі чіткіших обрисів.
Український Рай: офіційне відкриття
Все, що робиться з власної волі, – добро!