Більше 20 років маршрути курсують в Солом'янському районі Києва. В оголошеннях у маршрутках йдеться про перехід водіїв на обслуговування пасажирів державною мовою.
"Найважче було працювати з людьми, через те, що багато з них приходили до нас з інших регіонів та підприємств. Були непорозуміння, коли, наприклад, людина поб'є машину і піде. Зараз я отримую задоволення від того, що зі мною 10-15 років працює перевірений часом колектив. Немає постійної зміни кадрів. Стало працювати легше. Я можу зайти в автобус, щоб поспілкуватись з пасажирами. Більшість зі мною розмовляють українською".
Ідея створювати оголошення в маршрутках виникла кілька місяців тому.
"Немає мови - немає нації" писав Ленін. Знищення мови призводить до викорінення нації. Я водіям давно казав: "Переходимо на спілкування українською мовою". Виховував їх до Революції Гідності і після неї. Перший виховний етап пройшли, відтак, почався другий - тепер ми хочемо, щоб спілкувались не тільки наші водії, але й пасажири",- розповідає Микола Бацан.
За словами Миколи Івановича, раніше пасажири звертались до водія російською мовою. Відповідали тією ж. Нині більшість пасажирів намагаються розмовляти з водіями українською. Зазначає, що спочатку не всі працівники схвалювали таку ініціативу.
"Не обходилось й без сварок, але спільну мову таки знайшли. На даний момент в штаті числиться майже півсотні людей. Автопарк налічує близько 20 автобусів. Залізо є залізо, а люди є люди. Найголовніше – це люди".
"Премії за державну мову не може бути в принципі, - продовжує Бацан. Це обов'язок кожної людини. Оголошення створене не для того, щоб покарати водія. Люди повинні пам'ятати, що живуть в Україні і що ми є українці. Я не проти, щоб люди знали інші мови. Всім кажу, що знайте хоч десяток, я буду тільки пишатись".
В наступному році на підприємстві планують поставити обов'язкову умову при прийомі на роботу - володіння українською мовою.
Коментарі
Саме так й треба. Слава Нації!
Молодець, тільки зусиллями можна досягти прогресу.
Немає релігії понад істину