У проекті описується порядок створення та функціонування компаній, які надають послуги охоронного чи військового характеру. У документі вони названі “суб’єктами військово-консалтингової діяльності – суб’єктами господарської комерційної діяльності”. Співпрацювати такі компанії зможуть як із фізичними особами, так і з іноземними державами. Проте працювати в другому випадку дозволяється лише за межами української території, пише UA-times.com, посилаючись на офіційний сайт Верховної Ради.
Крім цього, згідно із проектом закону, приватні військові компанії мають низку заборон. А саме, ПВК забороняється:
1. використовувати та застосовувати вогнепальну зброю, спеціальні засоби та фізичну силу на території України, крім проведення тренувань та навчальних стрільб на спеціально відведених для використання полігонах та в тирах;
2. здійснювати діяльність, яка направлена на: насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу; захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність та недоторканість держави; захоплення території іноземної держави.
3. Здійснювати військово-консалтингову діяльність на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором (Російська Федерація), а також надавати РФ допомогу поза її межами;
4. брати безпосередню участь у бойових діях в ході збройного конфлікту;
5. надавати послуги, які згідно Міжнародного гуманітарного права може надавати лише держава.
При цьому, ПВК дозволяється: проводити навчання та консультаційну діяльність для армій інших держав, надавати кадрову, логістичну й аналітичну підтримку; займатися обслуговуванням, ремонтом, постачанням військової техніки та обладнання; організовувати будівельні роботи військового призначення; проводити розмінування; надавати медичні послуги, охорону об’єктів та консалтинг, забезпечувати захист життя; організовувати свої бази і полігони в Україні, проводити тренування і т. ін.
Засновники компаній мають проходити суворий відбір. Зокрема, підсудним (у тому числі тим, з кого зняли судимість), співробітникам правоохоронних органів та особам, які були засуджені за екстремістську діяльність або за умисне вчинення тяжкого та особливо тяжкого злочину забороняється обіймати посади у ПВК, зокрема ті, які пов’язані з використанням зброї.
Цікава тенденція. Війна України з РФ диктує нові правила і змінює звичну реальність.
Легалізація ПВК , по своїй суті нічим не буде відрізнятися від ПВК Вагнера.
Таке враження , що у нас в 2014 році нічого не сталося. Одне пушочне мясо на сході, друге де вельможі послилатимуть .
Одним словом українців мають за звичайних вівців, і бездумних рабів., принаймі нас до того видуть.
Радіймо!
Коментарі
Чому це добре?
Кадровий резерв?
Легалізація ПВК , по своїй суті нічим не буде відрізнятися від ПВК Вагнера.
Таке враження , що у нас в 2014 році нічого не сталося. Одне пушочне мясо на сході, друге де вельможі послилатимуть .
Одним словом українців мають за звичайних вівців, і бездумних рабів., принаймі нас до того видуть.
Радіймо!
ПВК - це форма самоорганізації варни кшатріїв, можливість здобути бойовий досвід.
Усе відбувається під контролем держави, тому ПВК - це ще одна форма просування державних інтересів у світі і зміцнення обороноздатності України.
Все, що робиться з власної волі, – добро!