«Закрий очі. Дивись серцем»
Назва: Поводир (Інша назва - Поводир, або квіти мають очі)
Оригінальна назва: Поводир / The Guide
Рік виходу: 2014
Жанр: військовий, драма, пригоди
Режисер: Олесь Санін
Країна: Україна
Студія: Pronto Film
Тривалість: 02:04:02
Переклад: Російська, українська, англійська (діалоги на трьох мовами)
Субтитри: українські (в окремому файлі, на деякі сцени)
У ролях: Джефф Баррелл (Майкл Шемрок), Станіслав Боклан (кобзар Іван Кочерга), Антон Святослав Грін (Пітер), Ірина Саніна (дружина Івана Орися), Олександр Кобзар (співробітник ОДПУ Володимир), Андрій Білоус (генерал), Федір Стригун (майстер Богдан), Олег Примогенов (Микола Ситник), Сусана "Джамала" Джамаладінова (актриса Ольга Левицька) та інші.
Події фільму відбуваються у 1932-1933-х роках в УРСР у часи індустріалізації, колективізації та напередодні і під час Голодомору й репресій представників Розстріляного відродження. Американський інженер Майкл Шемрок разом зі своїм десятирічним сином Пітером приїздить до Харкова працювати в якості іноземного спеціаліста, де закохується в актрису Ольгу Левицьку. В Ольгу також закоханий співробітник ОДПУ Володимир, який всіма силами намагається позбутися конкурента. Випадково до рук Шемрока потрапляють секретні документи від Миколи Ситника про заплановане радянською владою масове вилучення продовольства та супутні репресії, через що вони обоє гинуть.
Син Майкла стає випадковим свідком убивства батька. Документи знаходяться серед особистих речей Пітера - в палітурці "Кобзаря". Пітеру дивом вдається втекти від переслідувачів — завдяки сліпому бандуристові Івану Кочерзі. Хлопчик пристає до сліпого і стає його поводирем. У минулому Іван був командиром роти армії УНР, отримав поранення в голову під час розстрілу, в якому брав участь теперішній співробітник ОДПУ Володимир, і осліп. Кочерга вчить Пітера ремеслу поводиря, основам їх таємного бойового мистецтва, знаходить документи і намагається особисто передати документи в Москву. Спецслужби активно розшукують Пітера і документи.
Взимку 1932–1933 років під час подій Голодомору кільце пошуку звужується і Пітера майже ловлять, проте Кочерга, жертвуючи своєю свободою, допомагає хлопчикові сховатися. Пітер дістається Харкова і, завдяки науці бою, завойовує право очолити групу безпритульних. Грабуючи квартири співробітників НКВС, які отримують щедрі продовольчі пайки, потрапляє в свою колишню квартиру, де зустрічає Ольгу. Взимку 1933 року сліпого Івана Кочергу разом з іншими кобзарями, яких заманили на "фестиваль кобзарів", страчують під Харковом.
Пітер намагається запобігти загибелі кобзарів, проте це йому не вдається. Згодом Пітеру вдається врятуватися і виїхати з СРСР на батьківщину. Пітер лишаться єдиним живим свідком тих трагічних подій. (З Вікіпедії).
Сусана "Джамала" Джамаладінова: «Чому Квіти Мають Очі» – дуже особиста пісня. Вона з’явилася на світ під враженням від зйомок у фільмі «Поводир», від занурення в атмосферу 1932 року. Я дуже хочу, щоб ми виносили уроки з історії. Скільки горя і страждання приносили людям жорстокі правителі, якими непростими були епохи. Давайте робити правильні висновки».
- Джамалочко! Тобі дуже пасує співати українською! Я віддана слухачка твоїх пісень, але українською твій голос особливий! Спасибі за ті емоції, які мені дає твій спів!
- за душу бере і здіймає той далеко прихований смуток, що мабудь на генетичному рівні присутній в кожному з нас... Дякую вам Джамала за цю пісню і за Вашу щиру любов до нашої багатостраждальної Батьківщини.
Тифлокоментар - спеціальний опис фільму для незрячих, що подається їм у персональні навушники на звичайному кіносеансі та розповідає те, чого незрячі не мають змоги побачити на екрані.
Поширена у розвинених країнах, в Україні ця технологія буде реалізована вперше.
Пізнаємо історію.
Коментарі
Вирішив поділитися посиланням і описом гарного українського фільму. Можна поставити його в один ряд з "ТойЩоПройшовКрізьВогонь" і "Хайтарма".
Колись чув про таємний "З'їзд кобзарів" після якого їх розстріляли НКВС...
!Слава Творцям, таки зняли про це кіно-свідчення!!!...
Фільм не залишить байдужим...
Додатково пропоную переглянути відвертості від Творців фільму на Громадському - Олесь Санін та Антон Святослав Грін про фільм "Поводир". Громадське.арт
Інтерв'ю з Антоном Гріном для Пластового Порталу
Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.
Надзвичайний фільм! Ось це і є наш кінематограф! Хто ще не дивився - бігом качати і переглядати!!!
Миролюбність і озброєність!