Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В інтернеті українці поводяться більш відкрито, ніж у реальному житті

Світ:

Понад дві третини учасників спілкування через комп’ютер діляться персональною інформацією — від власного імені до контактних даних своїх родичів і друзів. Про це свідчить опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології.
— Інтернет дозволяє знайомитися із сотнями людей. Але він і роз’єднує, бо відволікає від звичної форми спілкування, — коментує директор Фонду "Демократичні ініціативи" 60-річна Ірина Бекешкіна.

— Через це найважче дітям. Раніше всі росли у дворах, де були така ієрархія і сленг, що в дорослому житті труднощів у спілкуванні з людьми не виникало. Раніше декого цькували в школі, а зараз їм плювати на це. Бо є інтернетний життєвий простір, у якому всі рівні.

Теперішні діти стали індивідуалізовані. Школа, дім, один-двоє товаришів в реальності і безліч друзів в інтернеті. Якщо один учень є у соціальній мережі, то він затягне туди весь клас. Вони знають про звички, уподобання, настрій одне одного, бо кожен детально розповів, де був, що бачив — але компанією їх не назвеш.

Небезпекою спілкування в інтернеті є те, що нинішня молодь втрачає здатність до аналітичного мислення. Вона думає короткими повідомленнями і сумішшю різних шматків текстів. Через це їй важко виокремити основне з величезного обсягу інформації і — найголовніше — вибудовувати з нього причинно-наслідкові зв’язки.

В інтернетизованому суспільстві є відкритість і не може бути цензури. Це поступово змінює відносини суспільства з владою. Остання не навчилася жити в інформаційному суспільстві.

Нещодавно читала відповідь, яку Комітет виборців отримав з однієї райадміністрації на Черкащині. Надіслали запит щодо складу депутатів районної ради, а їм пишуть: "Та йдіть ви..."

Раніше величезна кількість таких відповідей гинули, а зараз вільно гуляють інтернетом та згуртовують до протесту абсолютно незнайомих людей, бо є проти кого.

Недавні блокування сайтів органів влади — це один із проявів такого протесту. І з цим влада мусить рахуватися, якщо вона хоче залишатися владою.


В тему:

Класичне телебачення вб’є не інтернет, а люди, сформовані інтернетом

Етномережа: концентрація без централізації

Держава-гвинтокрил. Інформаційна стратегія Третього Гетьманату

Війна за Ех.ua: влада розлила бензин

Маніфест Українського Піратського Співтовариства

Рух Третій Гетьманат у мережі Facebook

Форум «Живе Слово» в мережі Фейсбук


В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Грета Ото, або скляний метелик

Євангеліє про перехід до надлюдини: основи метаморфозу та палінгенезії – Добре Знання (+аудіо)

Це концентрований виклад і озвучення статті про принцип чотирьох стадій розвитку живих істот. З погляду Євангелія, звичайна людина не є вершиною людської еволюції. Це лише підготовчий етап переходу...

Останні записи