Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

«Вішати в центрі Києва»: майор ЗСУ Євген Карась дохідливо пояснив, як викорінити корупцію в тилу

Категорія:

Головною проблемою для України під час війни є корупція у тилу. При цьому не вистачає радикальних заходів щодо її викорінення, вважає командир 413 окремого батальйону безпілотних систем "Рейд", майор ЗСУ Євген Карась. 

250701-yevgenkaras-2.jpg

Євген Карась
Євген Карась, командир 413 окремого батальйону безпілотних систем "Рейд", майор ЗСУ

"Нам бракувало радикальних рішень. Треба було створити справжні "антикорупційні споруди смерті". Умовно кажучи – добрий спецназ із тяжко поранених воїнів, онкохворих, людей, яким уже нічого втрачати, щоб вони займались ліквідацією корупції на місцях. Це звучить жорстко, але корупція роз’їдає країну зсередини", – сказав він в інтерв’ю виданню "Фокус". 

Ми досі бачимо, як жирні пики крадіїв тікають у Відень чи в Ніццу, і ніхто нічого не може зробити. Хіба не очевидно, що треба було дати жорсткий сигнал? Щоби кожен, хто щось украв, розумів: далі буде або штурмова бригада, або Байкове кладовище. Це не просто гнів – це спосіб дисциплінувати систему.

За його словами, в тилу – найбільший бардак. 

"Ми воюємо не з Росією, а з двома Українами. Одна – стікає кров’ю, інша – мукає, краде і дивиться Netflix. Це – шизофренія. І ця роздвоєність – наш головний ворог. Бо вона породжує коротке замикання у всій системі. Управління, ресурси, довіра – все летить шкереберть", – сказав Карась.

"Було б набагато більше мотивації, якби люди бачили справедливість. Якби мільйонер, що вкрав, пішов у штурмовики й реально відпрацював кров’ю – це б змінювало ставлення. Ми ж маємо приклади, коли багаті люди реально включались – хтось пішов у бригади, хтось витрачав свої гроші на виробництво дронів. Але їхні імена губляться серед інших, які просто втекли або крадуть", – сказав військовий.

"Нам потрібно було створити монолітну державу. Коли ми єдині – навіть з обмеженими ресурсами ми можемо досягти надзвичайного. А якщо половина країни воює, а половина знімає відео про макарони – нічого не буде. Треба було знищити роздвоєність. Повісити опудало корупціонера на Хрещатику – і весь світ би зрозумів: ми серйозні. Навіть Трамп би оцінив", – сказав Євген Карась.

Він вважає, що зараз ще можна врятувати ситуацію – наприклад, легалізувати короткоствольну зброю. Це змінить культуру, самоповагу, рівень безпеки. Але головне –єдність і дисципліна. І жорстка відповідальність. 

"Але навіть якщо ми говоримо про "ескадрони смерті", це, умовно, жарт. Бо якщо це діє в межах закону, де немає незаконних вказівок – це вже інше. Наприклад, ви затримуєте корупціонера, який вкрав 17 млн доларів із Міноборони, через що загинули наші бійці. Він уже найняв дорогого адвоката, вилетів до Ізраїлю. Якщо його просто відпустять – це жах. Затримайте його", – каже Карась і додає, що тоді буде сигнал – жлоби не будуть нажиратися. Потрібно, щоб була справедливість.

Наші інтереси: 

Важливо, щоб була справедливість. Неприпустимо мородерити під час війни. А влада саме цим і займається.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи або смерть: Хто будуватиме новий світ після апокаліпсису? (подкаст)

Чому нову цивілізацію зможуть побудувати ТІЛЬКИ ті, хто прагне вічної молодості? Як керувати ШІ, не ставши його рабом? І чому тральфамадорський оптимізм важливіший за політичні програми?

Останні записи