Зображення користувача Володимир Федько.
Володимир Федько
  • Відвідувань: 13
  • Переглядів: 14

Жаклін Кеннеді – берегиня історичних традицій Америки

В сім’ях Жаклін Лі Був’є і Джона Ф. Кеннеді шанували історичні традиції Америки, в тому числі і священний символ – свастику.


Жаклін Лі «Джекі» Був'є Кеннеді Онассіс, уроджена Жаклін Був'є (фр. Jacqueline Bouvier), по першому шлюбу Кеннеді (Kennedy), по другому Онассіс (Onassis), широко відома як Джекі (Jackie) – перша леді США з 1961 по 1963 рік. Одна з найпопулярніших жінок свого часу, законодавиця моди, краси і вишуканості в Америці і Європі, героїня світської хроніки. Її пам'ятають за внесок в мистецтво і збереження історичної архітектури.

Жаклін Був'є народилася 28 липня 1929 року в престижному передмісті Нью-Йорка Саутгемптоні в сім'ї брокера Джона Був'є III і Джанет Нортон Лі. Сім'я матері мала ірландське походження, а батька – французьке і англійське.



В юному віці Жаклін стала неперевершеною наїзницею, і верхова їзда буде залишатися її пристрастю протягом усього життя. Будучи дитиною, вона також полюбила малювання, читання і лакросс.


Жаклін Був'є у 1933 році


В сім’ї шанували історичні традиції Америки, в тому числі і священний символ – свастику.



Жаклін вчилася в Holton-Arms School, розташованої в Молитовному будинку в штаті Меріленд, з 1942 по 1944 рік і в Школі міс Портер, що знаходиться в Фармінгтоні, штат Коннектикут, з 1944 по 1947 рік. У 1947 році Був'є поступила в Вассар-Коледж, розташований в Паукіпсі, Нью-Йорк. Навчаючись на передостанньому курсі, в 1949 році виїхала до Франції – в Сорбоннy, розташовану в Парижі – удосконалювати свою французьку мову і долучитися до культури та літератури Європи, за програмою дослідження за кордоном через Коледж Сміта, розташований в Нортгемптоні, штат Массачусетс. Після повернення додому в США, вона перейшла до Університету Джорджа Вашингтона, що розташований у Вашингтоні, округ Колумбія. У 1951 році отримала диплом бакалавра мистецтв в області французької літератури. Після закінчення університету разом з сестрою Керолайн Лі відправилася в подорож по Європі, де в співавторстві з сестрою написала єдину автобіографічну книгу, «Одне особливе літо» (англ. One Special Summer). Це єдина публікація, в якій є її малюнки.

Після закінчення університету Жаклін стала кореспондентом щоденної газети The Washington Times-Herald. Вона повинна була ставити дотепні запитання випадково обраним на вулиці людям і робити їх знімки, які друкувалися в газеті поряд з обраними фрагментами інтерв'ю.

В цей час вона протягом трьох місяців була заручена з молодим біржовим маклером Джоном Хустедом. Пізніше Був'є продовжила навчання історії США в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні, округ Колумбія.

У травні 1952 року на званому обіді, організованому спільними друзями, Жаклін Був'є і Джон Кеннеді (в той час сенатор) були офіційно представлені один одному. Жаклін і Джон почали зустрічатися, а 25 червня 1953 року оголосили про заручини.

Весілля Жаклін Лі Був'є і Джона Ф. Кеннеді відбулося 12 вересня 1953 року в церкві Св. Марії в Ньюпорті (штат Род-Айленд). Месу відслужив архієпископ Бостона Річард Кушинг.



Приблизно 700 гостей відвідали церемонію і 1 200 було на прийомі в рідному домі Жаклін – Хаммерсміті-Фарм.

Жаклін згадувала, як незадовго до початку церемонії вона підслухала розмову матері з майбутнім свекром. Мати скаржилася на таку величезну кількість гостей (коло 1500). «Міс Очінклосс, я буду з вами коротким. Ви всього лише видаєте дочку заміж, а я на цьому весіллі повинен познайомити країну з майбутньою першою леді США», – відповів Джозеф Кеннеді. Уже тоді Джекі знала своє майбутнє...

Коли Джон Кеннеді став президентом США в 1960 році, у Джекі з'явилася можливість реконструювати Білий дім. На її думку, в такому місці повинна панувати історична атмосфера, тому Джекі створила Комітет з образотворчих мистецтв, який фінансував її проект, і стала закуповувати антикварні меблі, посуд та інші речі, значимі для історії Америки.

Перша леді – знаменитість, і високий представницький статус змушує проводити екскурсії по Білому дому. Екскурсія була знята телеканалом CBS і розтиражована в 106 країнах, так як багато хто хотів побачити цей фільм.



22 травня 1962 на 14-й щорічній церемонії Еммі, Боб Ньюхарт (Bob Newhart) конферансьє з Hollywood Palladium, Джонні Карсон (Johnny Carson) з нью-йоркського готелю Astor (New York Astor Hotel) і кореспондент NBC Девід Брінклі (David Brinkley) влаштували в Парк-готелі Шератона в Вашингтоні, округ Колумбія, вручення статуетки Еммі в якості спеціальної нагороди Академії Телевізійної Премії Мистецтв і Наук (Academy of Television Arts & Sciences) Жаклін Кеннеді, за її телевізійну екскурсію Сі-Бі-Ес по Білому дому. Статуетка Еммі зберігається в Бібліотеці Кеннеді, розташованій в Бостоні, Массачусетс.

Її зусилля на підтримку відновлення і збереження в Білому домі залишили спадщину в формі Історичної Асоціації Білого дому (White House Historical Association), Комітету з Збереженню Білого дому (Committee for the Preservation of the White House), який був заснований на її комітеті з Обстановці Білого дому, постійному Хранителі Білого дому, Тресту Постачання Білого дому, і Тресту Придбання Білого дому.

***

Коли у 1975 році було прийнято рішення про знесення будівлі Центрального вокзалу Нью-Йорка Жаклін, що шанувала історію Америки, люто боролася проти цих планів і написала листа меру міста: «Хіба це не жорстоко, дозволити нашому місту поступово померти, стерши всі пам'ятники, якими він пишається, поки не залишиться нічого від усієї його історії і краси, щоб надихати наших дітей? Якщо вони не будуть одухотворені минулим нашого міста, то де вони знайдуть силу боротися за своє майбутнє? Американці бережуть своє минуле, але заради короткострокової вигоди вони ігнорують його і зносять все цінне. Можливо, зараз саме час висловити свою позицію, звернути хвилю назад, тому що ми не хочемо, щоб все закінчилося безликим світом коробок зі скла і металу».


Джерело:

Архів Військово-історичного товариства «СПАДЩИНА».


Наші інтереси: 

Знати історію США, нашого стратегічного партнера.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Працюємо!

Прошу активніше підтримати розвиток Народного Оглядача – перехід на Drupal-10 та систему самоорганізації «Демоси»

Радіймо, друзі! Ми продовжуємо успішні дослідження Доброї Новини та Великого Переходу, а також розвиток відповідного софту. Нарешті розпочали перехід НО з застарілої платформи Drupal-7 на сучасну...

Останні записи