9 листопада, українці відзначають Свято української писемності та мови. Українська мова займає 25 місце за кількістю носіїв серед найпоширеніших мов у світі. Загалом у світі 41-45 мільйонів осіб володіють українською.
Сучасна українська мова має приблизно 256 тисяч слів
За лексичним запасом найбільш близькою до української мови є білоруська – 84% спільної лексики, далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно). До речі, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами.
В українській мові 7 відмінків, один з яких – кличний. Мнемоніка для відмінків української мови: «Наша Рая Добре Знає Оцю Мову Калинову».
Українська мова має 48 фонем, з них 6 - голосних.
448 року історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова «мед»і «страва». Це перша відома згадка українських слів.
Українську мову в різні історичні періоди називали по-різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо. Історично найуживанішою назвою української мови до середини XIX ст. була назва «руська мова».
В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру «П».
Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера «Ф», імовірно вона запозичена.
В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово «горизонт» має 12 синонімів. Які? Хто знає, пиши в коментарях.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...
Коментарі
Небокрай
Обрій
Миролюбність і озброєність!
Небосхил.
Пруг
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Дальнебо, Схилнебо, виднокрай, небосхил, крайземля, землекрай
Ми завжди успішні!