Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Австрійський історик: на Майдані зійшлися ідеали козацтва та традиції УПА

Категорія:

Спецтема:

Сила протестних настроїв українців після здобуття Україною незалежності, зокрема Майдан, має два важливі корені – повстанські загони ОУН та УПА та західноукраїнську традицію громадських об’єднань на Галичині та козацький міф, який є важливим для центральної України та інших областей. Про це пише у своїй статті для видання Der Standard австрійський історик, автор багатьох праць про Україну, зокрема «Малої історії України», Андреас Каппелер.

Коріння масових рухів, на думку історика, лежить в особливій історичній спадщині Західної України, особливо Галичини. «Жителі Західної України чинили найбільш радикальний опір, в той час, як велика частина населення на Сході та Півдні країни, особливо старшого віку, більше залишалася у пастці радянської традиції», - зазначив він.

На його думку, відправною точкою для цього аспекту є збройний опір, що чинили Організація українських націоналістів та Українська повстанська армія проти радянської влади.

«У Польщі в міжвоєнний період українське громадянське суспільство організовувалося у ліберальні та соціалістичні партії, у сільськогосподарські кооперативи та жіночі асоціації та навколо діяльності уніатської церкви, що не було можливим для більшості українців, які жили в Радянському Союзі», - вважає Каппелер.

Проте, для центру та інших частин України вагомими підґрунтям для протесту є, на думку, Каппелера, козацтво.

“Ідеали українського козацтва – свобода та рівність, від незалежності до анархії, але й також створення козаками протонаціональної української держави в XVII ст. – цей міф присутній в народній традиції і у високій культурі», - пояснює історик і додає, що «у той час, як більшість росіян було більшою мірою під впливом традицій автократичної держави, козацькі ідеали вкорінені в колективній свідомості багатьох українців».

Таким чином, вважає історик, козацькі традиції та західноукраїнські традиції громадянського суспільства зійшлися разом на Майдані.

Разом з тим, Андреас Каппелер зазначає, що цих історичних пояснень не достатньо і відзначає в основному молодих людей, які поділяють європейські цінності і хотіли б жити так в Україні.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Правду каже австрієць.

Вірю в те, що розумію.

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Правду каже австрієць.

Вірю в те, що розумію.