Це означає, що в місцях, де немає мобільного покриття, телефони зможуть з'єднуватися з супутниками, що пролітають повз, для відправлення та отримання повідомлень, повідомляє англомовний BBC.News.
Чіпи Qualcomm використовуються в багатьох смартфонах на базі Android.
Apple анонсувала супутникову функцію для iPhone 14 у вересні 2022 року.
Зараз послуга доступна тільки для посилання та отримання базових текстових повідомлень в екстрених випадках.
Британський виробник смартфонів Bullitt першим запустив власний супутниковий сервіс, випередивши Apple. Він також призначений для екстреного використання і буде доступний у вибраних регіонах, коли розгорнеться.
Нове партнерство зробить цю ж послугу доступною для мільйонів користувачів смартфонів, не прив'язуючи їх до конкретного бренду, але це буде залежати від виробника, який її надасть.
Iridium є першою супутниковою телефонною системою, яка запустила свій перший супутник на орбіту в 1997 році. У 2019 році вона завершила оновлення своєї мережі з 75 космічних апаратів.
Супутники покривають всю земну кулю і літають на низькій орбіті, близько 485 миль (780 км) над Землею, і групи з них можуть спілкуватися один з одним, передаючи дані між собою.
Qualcomm заявила, що спочатку нова функція, названа Snapdragon Satellite, буде включена тільки в її преміум-чіпи, тому навряд чи з'явиться в бюджетних пристроях.
Але з часом вона буде розгорнута на планшетах, ноутбуках і навіть транспортних засобах, а також стане послугою, яка не обмежиться екстреним зв'язком, хоча за це, швидше за все, буде стягуватися плата.
Супутниковий зв'язок широко розглядається як наступний рубіж для мобільних телефонів, оскільки він розв'язує проблему тих районів, де не існує покриття. Вони, як правило, більш поширені в сільській місцевості або у віддалених районах.
Він вже успішно використовується для забезпечення широкосмугового покриття таких сервісів, як Starlink Ілона Маска.
Супутниковий широкосмуговий зв'язок є швидким і, як правило, надійним, але дорожчим, ніж кабельний або оптоволоконний зв'язок.
Використання цієї функції буде регулюватися місцевими органами влади, оскільки країни, включаючи Індію і Китай, забороняють використання супутникових телефонів.
Тепер буде ще й супутниковий інтернет.
Це новий етап боротьби за ринок мобільного зв'язку: космічні провайдери мають намір потіснити земних провайдерів.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Коментарі
Це новий етап боротьби за ринок мобільного зв'язку: космічні провайдери мають намір потіснити земних провайдерів.
Все, що робиться з власної волі, – добро!