Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 54
  • Переглядів: 58

До Вільнюса прибули перші німецькі військові, які плануватимуть перекидання бригади до Литви

Категорія:

Міністр національної оборони Литви Лаурінас Кащюнас зустрів у Вільнюському аеропорту першу групу бійців німецької бригади кількістю 21 військовослужбовець, що прибули з 15 регіонів Німеччини.

24040803.jpg

Фото: Міноборони Литви

"Можу запевнити, що створення належних умов як для військової інфраструктури, так і для цивільних служб (німецької бригади - ред.) є пріоритетом нашого уряду і моїм головним прагненням як міністра… З прибуттям перших солдатів бригади ми відкриваємо не лише нову сторінку співпраці між Литвою та Німеччиною, але й ще глибше партнерство між нами", – сказав Кащюнас під час зустрічі, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу військового відомства Литви.

Командувач ЗС Литви генерал Вальдемарас Рупшис зазначив, що первинна група управління штабу німецької 45-ї механізованої бригади «Литва» прибула до балтійської країни менше, ніж за чотири місяці після підписання Литвою та Німеччиною плану дислокації бригади.

Перший елемент німецької бригади очолить полковник Андре Гастенрат, який раніше служив у Литві. Військові, що прибули до Литви, відповідатимуть за планування перекидання бригади до Литви та координацію вимог до військової інфраструктури. До кінця року перша ланка штабу збільшиться до 150 військовослужбовців.

Бригаду німецької армії перекидають до Литви поетапно – цього року прибудуть перші солдати, а у 2025-2026 рр. відбудеться більш масштабне переміщення підрозділів бригади.

У 2027 році німецька бригада в Литві повинна вийти на повну боєздатність. Очікується, що до Литви будуть перекинуті загалом 4800 німецьких військових і 200 цивільних.

На полігоні Руднінкай проходитиме служба більшості бійців німецької армійської бригади, решта служитимуть на військовій базі у Руклі. Німецькі солдати та їхні родини житимуть у Вільнюсі та Каунасі.

Бригада, яка поетапно розгортається в Литві, складатиметься з трьох маневрових батальйонів з усіма необхідними засобами, включно з підрозділами бойової підтримки та постачання. Бригада складатиметься з діючих та новосформованих частин.

До Литви перекинуть 203-й танковий батальйон з Північного Рейну-Вестфалії та 122-й бронепіхотний батальйон з Баварії. Бойова група батальйону передових сил НАТО, яка зараз знаходиться в Литві, буде переформована в багатонаціональний батальйон і стане невід'ємною частиною бригади "Литва".

Берлін зобов'язався розмістити у Литві військовий підрозділ розміром з бригаду, про що йдеться у комюніке, підписаному канцлером Німеччини Олафом Шольцом та президентом Литви Гітанасом Науседою.

Наші інтереси: 

НАТО готується до літнього наступу на Росію – і це чудово.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи