На 2-ій хвилині польоту обидва бічних прискорювача ракети успішно від’єдналися від другого ступеня, який продовжив рух по траєкторії.
Потім відбулося відділення другого ступеня і скидання головного обтічника. Через 8 хвилин польоту бічні прискорювачі здійснили посадку на першу і другу посадочні зони, відповідно. Причому обидва прискорювачі сіли майже одночасно.
Так як пуск є пробним, єдиним корисним навантаженням Falcon Heavy став особистий електромобіль Ілона Маска – вишневий Tesla Roadster з одягненим в скафандр виробництва SpaceX водієм-манекеном (в майбутньому в таких скафандрах літатимуть астронавти компанії). При старті аудіосистема електромобіля грала пісню Девіда Боуї Space Oddity, пісня включалася і на трансляції пуску. На екрані, встановленому в приладову панель автомобіля, під час запуску горіла напис «Не панікувати!».
Другий ступінь мав приземлитись на морську платформу «Of Course I Still Love You», але зв’язок з нею під час посадки був втрачений.
Раніше Маск підкреслив, що запущений ним автомобіль буде знаходитися на орбіті «протягом мільярдів років або близько того».
Ракета-носій Falcon Heavy складається з трьох багаторазових сегментів – двох бічних прискорювачів і першого ступеня. Передбачається, що після пуску всі три частини сядуть аналогічно першому ступеню Falcon 9: два бічні прискорювача повернуться до місця запуску на Мисі Канаверал, а центральна секція виконає посадку на морській платформі.
Falcon Heavy – надважка ракета-носій, здатна доставляти на низьку опорну орбіту до 63,8 тон, сказано на офіційному сайті SpaceX.
Як зазначає Ілон Маск, це «більше, ніж маса заправленого паливом авіалайнера Boeing 737 з пасажирами, екіпажем і багажем на борту» і як мінімум в два рази перевищує можливості найближчого конкурента – ракети-носія Delta 4.
Про розробку було оголошено в 2011 році. Компанія стверджує, що вартість пуску становить приблизно $90 млн. Це втричі дешевше, ніж старт Delta 4, сказав Маск.
Неймовірні речі, неймовірні технології. Не здивуюсь, якщо виявиться, що Маск має українське коріння.
США готові до виведення на орбіту лазерної і гіперзвукової ракетної зброї. Це відповідь на антисупутникову зброю Росії і Китаю:
Континентальний блок: Росія і Китай зміцнюють космічне співробітництво
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Коментарі
США готові до виведення на орбіту лазерної і гіперзвукової ракетної зброї. Це відповідь на антисупутникову зброю Росії і Китаю:
Континентальний блок: Росія і Китай зміцнюють космічне співробітництво
Все, що робиться з власної волі, – добро!