Ми вже знаємо, що «центрами кристалізації», або «зернами» цивілізації Міжмор’я є демоси – самокеровані спільноти чисельністю від 5 до 150 осіб. Тобто демос – це не просто група прихильників Міжмор’я, а структура, в якій є голова, скарбник, суддя, радник і захисник. Для того, щоб демоси могли ефективно взаємодіяти, вони повинні бути персонально знайомими між собою.
Перший рівень знайомства забезпечує телемережа Intermarium-TV – система постійно діючих телемостів. Ці телемости можуть транслюватися в живому ефірі, а на їх основі можна робити навчальний відеопродукт, корисний і цікавий для всієї телемережі.
Другий рівень взаємодії демосів забезпечує система постіндустріального туризму. Якщо дуже стисло, то індастріал – це соціальна мегамашина, ультраіндастріал – це та ж сама мегамашина, але комп’ютеризована. Натомість постіндастріал – це живий соціальний організм.
– Як це проявляється в туризмі?
Туризм індустріальної формації має три головні особливості.
1. Туристична компанія розробляє стандартні програми подорожей, а турист є пасивним і відчуженим учасником цього «конвеєра».
2. Подорожі розраховані на пасивний відпочинок, оскільки вважається, що найкращий відпочинок для «живої гайки» – відключитися від реальності.
3. Подорожі тягнуть матеріальні втрати, передусім фінансові. Тобто від індустріального туризму людина матеріально не здобуває, а втрачає.
У комп’ютеризованому варіанті індастріалу – в ультраіндустріальному туризмі – відбувається те ж саме, тільки з ілюзією «індивідуального підходу». Наприклад, людина знаходить на сайті оголошення про садибу «зеленого туризму» і відпочиває в окремому будиночку. У відвідувачів і господарів нема нічого спільного: та ж сама відчуженість індустріального конвеєра, тільки в масштабах окремо взятої садиби.
Як ми вже знаємо, постіндустріальна формація повністю заперечує свою попередницю. Це яскраво виявляється у трьох головних особливостях постіндустріального туризму.
1. Туристичні подорожі розробляються спільно обома демосами – приймаючим і гостюючим. Тобто обидві сторони є активними творцями процесу. Тури завжди унікальні, пристосовані під поточні потреби і можливості демосів.
2. Постіндустріальний туризм – пост-туризм – орієнтований не на пасивний відпочинок, а активний розвиток. Після кожного проведеного туру обидві сторони стають здоровішими, розумнішими, свідомішими, згуртованішими.
3. Кожний тур дає обом сторонам конкретні матеріальні набутки: корисні знайомства, ділові зв’язки, гонорари за виконані роботи, інвестиції у спільні проекти тощо.
Новий туризм має свою інфраструктуру: інформаційні сайти, транспортні засоби, садиби або міні-готелі, системи зв’язку, пункти прокату тощо. Головними «вузлами» є садиби зеленого туризму, орієнтовані на реалізацію постіндустріальних тенденцій: від оздоровлюючого харчування до прямої участі у спільних проектах.
Садиби пост-туризму позначаються терміном вара («твердиня святості», «Ноїв ковчег») або, для розвиненіших реалізацій, постіндустріальний монастир («моно» – цілісний, самодостатній, «стер» – стрімкий, рухливий, динамічний). Їхнє надзавдання – піднесення усіх присутніх, господарів і гостей, у Простір волі.
Садиби пост-туризму доцільно позначати символом Вара (настінна табличка, прапор, хоругва, бігборд) і відповідним пояснюючим написом.
У залежності від можливостей вари (швидкісний інтернет, живе харчування, комфорт, активний відпочинок, аура святості) їй можна присвоювати відповідну кількість «блискавок» ϟϟϟ (руна Соул, або Сонце) – подібно до «зірочок» в індустріальних готелях.
Пілотним проектом нового туризму є українсько-литовська ініціатива Intermarium-tours, адже Міжмор’я – це сучасне відродження на вищому рівні Великого князівства Литовського.
Уже з травня 2016 року ми починаємо постіндустріальні тури – для знайомства в реалі прихильників Міжмор’я, дослідження спільних коренів української і литовської культур, пізнання особливостей національних характерів, розвиток наукових, політичних і бізнесових проектів.
Запрошую прихильників Цивілізації Міжмор’я висловлювати у коментарях своє бачення пост-туризму. Давайте пропозиції щодо своєї участі у системі Intermarium-tours!
Особливо цікавлять ідеї від господарів садиб та міні-готелів, власників автотранспорту, фрілансерів, керівників та учасників інноваційних проектів, а також представників українських компаній, зацікавлених у литовських та американських інвестиціях.
Запрошуємо до співпраці українсько-литовських перекладачів, які є прихильниками Міжмор’я.
Приклад постіндустріального туризму - Арійський фестиваль у Східниці.
Постіндустріальний туризм - це система живої взаємодії демосів, яка поєднує психофізичне відновлення, навчання, роботу, знайомства, гру!
Коментарі
Я на це чекала!
Вивчення спільних коренів і спільного майбутнього засобами пост-туризму варто почати з історії Великого Князівства Литовського: Кам’янець-Подільський, Хотин, Луцьк, Туараге, переорієнтація на Міжмор’я проекту Шлях Гедиміновичів і так далі.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Оце цікаво! Особисто зі всіх країн Міжмор'я відвідав лише дві... Все ще попереду!
Миролюбність і озброєність!