"Усе життя говорив і думав російською мовою. Мене ніхто ніколи не притісняв і майже все моє оточення говорило теж російською. Мене не варто було денацифікувати та звільняти. Російська мова асоціюється з тими, хто вбиває, гвалтує, грабує, і тими, хто вважає, що "не всё так однозначно". Тому я хочу перестати думати цією мовою або хоча б навчитися гарно говорити українською – мовою сміливих і вільних людей", – написав співзасновник Monobank Олег Гороховський у Telegram, повідомив Informator.
Він додав, що віднині застосунок Monobank буде доступний лише українською.
"Ми дуже хочемо, щоб ті наші клієнти, які сьогодні вибрали мовою застосунку "російська", а їх 838’291 людина (24.02 було 1,19 млн, це - 30%), поставилися із розумінням до цього рішення і так само як і ми почали частіше спілкуватися державною мовою", – зазначив Гороховський.
Співзасновник банку підкреслив, що у Monobank "дуже пишаються нашою країною та нашими ЗСУ".
Згідно з опитуванням, яке провели наприкінці весни, знання російської мови необхідним вважають менше ніж 10 % українців. Разом із тим знання англійської необхідним вважають майже 85% громадян країни.
При цьому визнають кар’єрні переваги російської мови 12,3 % респондентів, 9,5 % вважають за потрібне вчити її в школі.
Раніше ми багато писали про важливість використання українцями української мови, яка в часи гібридних війн несе політичне навантаження, про те, що російська мова – це той кит, на якому тримається вся російська агресія.
У 2016 році ми писали, що перемога у війні з Росією – це стати українцями.
Завдяки цій війні (як би дивно або цинічно не звучало завдяки) дуже багато двомовних та російськомовних українців остаточно перейшли на українську. Принаймні я бачу це у їхніх дописах на ФБ. Також багато сайтів, які раніше писали російською, перейшли на українську, а деякі сайти прибрали свої російськомовні версії. Нарешті зрозуміли, що мова має значення.
І я це помітила у співрозмовників.
Дехто потребує дуже мало, щоби перейти на рідну українську, а для декого «зрозуміліша» війна.
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Коментарі
І я це помітила у співрозмовників.
Дехто потребує дуже мало, щоби перейти на рідну українську, а для декого «зрозуміліша» війна.
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !