Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 22
  • Переглядів: 22

Маргарин небезпечний для здоров’я, – дослідження Harvard School of Public Health

Категорія:

Спецтема:

Що таке трансжири, чим вони шкідливі для обміну речовин і в яких продуктах харчування вони найчастіше містяться? 

Трансжири – це модифіковані молекули, що з’являються в ненасичених (рослинних) маслах і жирах в процесі високотемпературної обробки. У мінімальних кількостях трансжири можуть зустрічатися і в природі, проте після гідролізації їх частка часто піднімається до 20% і навіть 50%.

Оскільки трансжири містяться в маргарині і в рафінованій рослинній олії, вони можуть зустрічатися в складі будь-яких продуктів, що включають ці інгредієнти – починаючи від напівфабрикатів і різної випічки, закінчуючи картоплею фрі та іншими обсмаженими в олії фастфудами.

В процесі високотемпературної обробки молекули жиру або олії здатні змінюватися. Незважаючи на те, що їх хімічна формула і кількість елементів зберігаються, один або кілька атомів приєднуються інакше. В результаті у молекули жиру з’являється транс-ізомер, званий трансжир.

Відзначимо, що трансжири з’являються і в процесі використання олії на сковороді. Саме тому деякі олії підходять для смаження, а інші – зовсім ні. Особливо шкідливими для здоров’я є маргарин, рафінована пальмова, соняшникова і кукурудзяна олії.

Численні наукові дослідження підтверджують шкоду трансжирів для здоров’я. Доведено, що регулярне вживання навіть невеликих доз трансжирів в їжу порушує нормальну роботу метаболізму, провокує ожиріння, а також призводить до розвитку серцево-судинних захворювань.

Оскільки саме жирні кислоти використовуються організмом для синтезу статевих гормонів, трансжири здатні негативно впливати на рівень тестостерону у чоловіків. Крім усього іншого, вони погіршують синтез інсуліну в організмі, змушуючи тіло посилено відкладати калорії в підшкірний жир.

До того, як трансжири були офіційно визнані шкідливими, м’який маргарин містив до 10-20% трансжирів, твердий маргарин для випічки – до 40%.

В даний час США і європейські країни встановили верхню планку для продуктів – не більше 2% від загальної кількості жиру в продукті.

На початку 2010-х років регулююча влада наполягла на тому, щоб кількість трансжирів у продуктах вимірювалася і обов’язково вказувалася на упаковці. Однак ці правила не торкнулися України і країн Латинської Америки, де вказувати вміст трансжирів у продуктах до сих пір не потрібно.

Дослідження Harvard School of Public Health показують, що до зміни обміну речовин здатне приводити вживання в їжу трансжирів в кількості від 2% сумарних добових калорій. У перерахунку на грами це рівнозначно 3-4 г трансжирів в день – або столовій ложці маргарину.

Однак необхідно розуміти, що трансжири є скоріше канцерогеном, а не прямою отрутою. Вони не роблять миттєвої шкоди здоров’ю, а лише поступово погіршують обмін речовин, провокуючи розвиток різних хвороб. По суті, можна роками їсти маргарин без появи небезпечних симптомів.

У певній кількості трансжири містяться у всіх продуктах, які обсмажуютьсяв олії або містять маргарин. Починаючи від чіпсів, картоплі-фрі і курячих крилець, закінчуючи ковбасою, випічкою, морозивом, десертами, соусами для пасти і навіть сухими вершками для кави.

Середня порція картоплі фрі може містити до 10-15 г транс-жирів, смажена курка KFC – 5-7 г, один пончик – 5 г, маленька пачка чіпсів – 3 г, порція сухого сніданку – 2 г. Нагадаємо, що небезпечною для здоров’я людини дозою є регулярне вживання 3-4 г трансжирів на добу.

Наші інтереси: 

Розуміти закони адекватного  харчування.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи