Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 25
  • Переглядів: 25

Міноборони спрямувало третину оборонного бюджету на дрони, РЕБи та іншу технологічну зброю

Категорія:

Світ:

Серед задач на 2025 рік – уніфікація технічних вимог до БпЛА. Це дозволить сформувати єдині підходи до оцінки продукції, спростити процедури закупівель та пришвидшити ухвалення рішень. Крім того, уніфікація допоможе масштабувати надійних постачальників Міноборони.

Команда Міністерства оборони України провела робочу зустріч із представниками компаній, які спеціалізуються на виробництві безпілотних літальних апаратів (БпЛА) та інших технологічних зразків озброєння з метою обговорення досвіду участі бізнесу в оборонних закупівлях та пошук точок покращення існуючої системи, зокрема в частині підвищення прозорості, конкуренції та оперативності процедур, йдеться у повідомленні Міністерства оборони України.

Як зазначив директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський, оборонне відомство спрямувало третину оборонного бюджету на технологічну зброю. 

"Оборонні закупівлі сьогодні – це не лише забезпечення потреб ЗСУ. Це також потужний драйвер розвитку українського технологічного сектору, особливо в напрямах БпЛА, РЕБ, ракетних технологій", – сказав він.

Чиновник Міноборони зазначив, що мають задачу від міністра Умєрова щодо закупівельної вертикалі – розбудовувати систему так, щоб вона стимулювала інновації та залучала нових учасників.

Серед задач на 2025 рік – уніфікація технічних вимог до БпЛА. Це дозволить сформувати єдині підходи до оцінки продукції, спростити процедури закупівель та пришвидшити ухвалення рішень. Крім того, уніфікація допоможе масштабувати надійних постачальників Міноборони.

Також обговорили питання впровадження нових форматів взаємодії з контрагентами. Зокрема, йдеться про можливість закупівлі не лише окремих виробів, а комплексних рішень, які включають навчання, технічний супровід, обслуговування і модернізацію техніки.

Окремо учасники зустрічі підкреслили важливість залучення додаткових фінансових ресурсів для стабільного розвитку технологічного оборонного виробництва.

Міністерство оборони продовжить серію таких зустрічей з виробниками в інших технологічних секторах, аби системно вдосконалювати політику закупівель відповідно до актуальних викликів війни та потреб української армії.

Нагадаємо, більш ніж 65% потужностей українських виробників дронів зараз простоюють, бо не мають держзамовлень.

Наші інтереси: 

Насправді бачимо, що "потужний драйвер" міноборони щось дуже непотужно роздупляється. Це потрібно було робити ще на вчора, але чиновництво не поспішає, адже й так дуже потужно отримує підвищені на понад 60% зарплати. Міністерство оборони продовжить серію таких зустрічей з виробниками, аби системно вдосконалювати політику закупівель відповідно до актуальних викликів війни та потреб української армії – а де ви раніше були? Чому запізнюєтеся на 2 роки?

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

План польотів. Художник Роб Ґонсалвес (Канада)

«Щасливі реалісти, бо вони отримають допомогу» – третій крок до вічного життя та опанування планети Земля

На перший погляд, це недосяжна мета. Проте Ісус закликає без вагань братися до справи й негайно розпочинати стратегію «успадкування Землі», адже правильна стратегія сама згенерує необхідні ресурси...

Останні записи