Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 2

«Найважча гармата у світі». ЗСУ під Торецьком використовують САУ Піон зі снарядами від США – Bild

Категорія:

Військовослужбовці ЗСУ на своїх позиціях поблизу Торецька (Донецька область) ввели в бій надпотужну самохідну артилерійську установку (САУ) 2С7 Піон — масою 60 тонн зі стволом завдовжки 12 метрів.

241113pion.jpg

ЗСУ під Торецьком використовують надпотужну САУ часів СРСР зі снарядами зі США. Фото: REUTERS/Stringer

Про це йдеться в репортажі кореспондента німецького видання BILD Бйорна Штріцеля.

Піон — найважча гармата у світі з тих, що нині використовуються. Її розробили в СРСР у 1960-ті для знищення бетонних укріплень противника.

Гарматі потрібні снаряди калібру 203 міліметри — кожен масою в 100 кг. Навесні 2022 року ЗСУ швидко витратили такі боєприпаси з радянських запасів, тому ця САУ довго не застосовувалася.

Лише нещодавно було знайдено рішення — Силам оборони України було поставлено снаряди зі США потрібного калібру. Американські виробники зброї випускали їх у 1950-ті та 1960-ті для гармат М110 і М115.

За словами Штріцеля, артилеристи ЗСУ запускають роботу Піона ще до надходження наказу на стрільбу.

«Вона [САУ — ред.] має досягти робочої температури», — пояснив 26-річний український офіцер Ростислав.

Щойно віддано наказ, артилеристи вибігають з укриття і виводять Піон на вогневу позицію. Висувається відкидна плита-сошник, що впирається в землю — для того, щоб поглинути сильну віддачу.

Коли Піон стріляє, вся земля навколо здригається, резюмував Штріцель.

В Україні САУ Піон стоять на озброєнні 43-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Тараса Трясила.

Як писав раніше Мілітарний портал, потужні гармати Піон відіграли значну роль в обороні Києва на початку повномасштабного вторгнення Росії.

24 лютого 2022 артилеристи 43-ї бригади здійснили марш на 120−140 кілометрів, зокрема своїм ходом рухалися по проспекту Перемоги в Києві.

Дві батареї 2С7 Піон висунулися в напрямку Троєщини, одна — у напрямку Святошина. Так ці САУ перекрили підступи до Києва з обох боків. «Далі пішли цілі: Гостомель, аеропорт, десант, колона російської техніки на вулиці Вокзальній у Бучі, десятки одиниць техніки на Житомирській трасі».

При цьому в бригаді не було аеророзвідників, які з’явилися тільки у липні. Тож артилеристам доводилося звертатися до аеророзвідників інших підрозділів та навіть дзвонити цивільним на місцях пересування росіян, щоб вони допомагали корегувати удари по окупантах, що наступали на Київ.

Колір Ночі - Слава Україні

Наші інтереси: 

Творче поєднання наявної техніки з американськими боєприпасами.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи