Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 5
  • Переглядів: 6

Новини марнотратства: Податкова заплатить 16 мільйонів за автоматизацію перевірок звітності

Світ:

Платники податків щорічно подають до ДПС понад 8,5 млн звітів, камеральні перевірки яких проводять лише 5,8 тисяч працівників. Це призводить до значного навантаження на працівників, впливає на якість проведених камеральних перевірок та створює ризики недонадходжень коштів до бюджету.

25070501.jpg

Ілюстративне фото

Державна податкова служба України 3 липня за результатами тендеру повідомила про намір укласти договір із ТОВ «Програміка» про розробку та обслуговування програмного забезпечення вартістю 16,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», повідомляє сайт "Наші гроші".

За майбутнім договором, цьогоріч мають розробити та поставити програмне забезпечення щодо автоматизації камеральних (електронних) перевірок звітності, крім податку з доходів фізичних осіб та єдиного внеску, що є складовою інформаційно-комунікаційної системи «Податковий блок». Ще виконавець проведе навчання фахівців замовника протягом 10 днів та виконуватиме гарантійне обслуговування протягом двох років до 18 грудня 2027 року.

У технічній специфікації сказано, що платники податків щорічно подають до ДПС понад 8,5 млн звітів, камеральні перевірки яких проводять лише 5,8 тис працівників. Це призводить до значного навантаження на працівників, впливає на якість проведених камеральних перевірок та створює ризики недонадходжень коштів до бюджету. До останнього часу ця проблема вирішувалась запитами до Департаменту інформаційних технологій для отримання списків звітності платників податків, у яких присутні помилки та невідповідності. Але таке рішення є витратним і нераціональним, а алгоритми – недосконалими. Для автоматизації камеральної перевірки вирішили створити окремий режим в ІКС «Податковий блок», який формуватиме без участі посадових осіб контролюючих органів Реєстр розбіжностей на основі алгоритмів перевірки показників поданої податкової звітності та камеральних перевірок з інших питань.

Фірма отримає замовлення без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі в тендері треба було принести два виконані протягом 2022-2025 років аналогічні договори щодо розробки програмного забезпечення інформаційно-комунікаційних систем.

Столичною «Програмікою» володіють директор Богдан Миськів, Ігор Ялосоветський та Ігор Дудок. Вона є резидентом «Дія.Сіті» з 2022 року. Усього з 2017 року фірма отримала замовлень від ДПС, колишньої ДФС, Мінфіну та Держфінмоніторингу на 152,63 млн грн.

 

Наші інтереси: 

Все чиновникам не так: не встигають перевіряти, навантаження у них. Але премії, матеріальні допомоги, відпускні-пропускні окрім заплат мають. Ось тільки працювати не хочуть. А ці 16 мільйонів знадобилися б військовим, чи не так?

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи або смерть: Хто будуватиме новий світ після апокаліпсису? (подкаст)

Чому нову цивілізацію зможуть побудувати ТІЛЬКИ ті, хто прагне вічної молодості? Як керувати ШІ, не ставши його рабом? І чому тральфамадорський оптимізм важливіший за політичні програми?

Останні записи