Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 14
  • Переглядів: 16

Паркан з верби виростає за два роки

Потрібно нарвати свіжих гілок і повтикати у вологу землю там, де має бути паркан. Наступного дня полити. Через тиждень, коли пустять корінь, їх сплітають у коси. За місяць можна ще раз переплести. Верба — найбільш живуча для висаджування. Садити такий паркан можна з травня по вересень.

— Набридло лагодити дере­в’яний забор. Він ­постійно ламається, попід низ ­сусідські кури лазять, — ­скаржиться 36-річний Євген Гунько із села Селище ­Тиврівського ­району Вінницької області. — Думав поставити сітку. Але щоб нею обгородити весь мій город на 50 метрів завдовжки й 100 завширшки, потрібно десь 12 тисяч гривень. А ще металеві стовпці, цемент. Відмовився від цієї ідеї і став ­шукати щось дешевше.

Кілька років тому Євген привіз з Англії книжку “Мій сад”. Там знайшов рекомендації, як зробити паркан із рослин. Найпростіший — із вербового гілля.

— Потрібно нарвати свіжих гілок і повтикати у вологу землю там, де має бути забор. Наступного дня полити. Через тиждень, коли пустять корінь, їх сплітають у коси. За місяць можна ще раз переплести. Вийде живопліт. Перше обрізання роблять за два-три місяці. Садовими ножицями обтинають вершечки косічок, щоб розросталися вбік. Паркан підстригають двічі на рік.

Верба — найбільш живуча для висаджування. Садити такий паркан можна з травня по вересень. Землю під рослину добре поливають.

— Гілляки можна нарізати будь-коли. Я свій висаджував у липні. Самі живці для висадки мають бути завдовжки 6–10 сантиметрів, їх можна нарізати на вербі біля річок. Але ці гірше приживаються. Також саджанці замовляють у лісгоспах. За партію для висадки на 100 метрів просять 500–1500 гривень. Є безалергенні верби, що під час цвітіння не дають пилок.

Верби садять у рівчачок. Між саджанцями дотримуються 3–5 сантиметрів відстані. Після дощів поливати не треба. Якщо опадів не було більш як місяць, краще полити. На кожен метр потрібно відро води. Поливати слід двічі на тиждень.

— Землю під посадку оброблюю від бур’янів. Можна хімією, можна вирвати вручну. З верби роблять паркани чи низькі огорожі у вигляді перелазів. Формують альтанки. У спеку в них нежарко.

Із пагонів після обрізання роблять нові насадження.

— Пагони садять у два ряди, краще в шаховому порядку, тоді виглядатиме охайно, — пояснює. — Над пагонами натягують два дроти. Один на висоті 30 сантиметрів, другий — на висоті бажаного паркану. Завдяки дротам легше переплітати рослини. За рік можна тричі вербу висаджувати. За цей час я на ділянці сформував повноцінний паркан. Той, що садив перший, доріс до 2 метрів зав­вишки. Вищий запускати не варто, бо тоді важко стригти й дає велику тінь сусідам. Можуть скаржитися.

У садових магазинах можна придбати до 10 видів рослин. Найбільш популярна біла верба чи з яскраво рожевою корою.

— До верби можна додавати троянди, що плетуться. Їх садять поряд, — додає. — Біля такого паркану не можна садити інших рослин і дерев. Він дає тінь, а корені верби забирають поживні речовини з ґрунту.

Огорожу можна висадити з барбарису, японської айви, сизої троянди. Ці кущі не потрібно підстригати.

Наші інтереси: 

Прекрасна ідея!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи