Частина цих нововведень буде позитивною, бо допомагатиме нейтралізовувати ботів, ускладнювати життя шахраям, терористам, наркоділерам тощо. Але при тому регулярно відбуватимуться непорозуміння і зі звичайними користувачами.
Сьогодні фейсбук є практично монополістом на глобальному рівні. Але зростання зарегульованості та регулярні збої в роботі користувачів призведуть до того, що поступово люди почнуть шукати якійсь альтернативи. Які альтернативи можуть бути?
Альтернатива має давати людині те, що вона отримувала у фейсбуці, і в той же час бути не менш зручною.
Переважна більшість людей спілкуються у фейсбуці зі своїми знайомими, з людьми зі своєї країни і своєю мовою. Тому для них альтернативою можуть стати різні національні, або навіть локальні мережі.
Ті, хто має багато фейсбучних френдів, як правило не читають повідомлення френдів, а використовують фейсбук для поширення якойсь своєї інформації. Вони ж частіше нариваються на “бани” фейсбука, часто навіть незрозумило за що. Частина цих людей почнуть шукати інші мережі, які охоплюватимуть близьку їм аудиторію та матимуть адміністрацію мережі з близькими поглядами.
Чимало заможних людей готові будуть перейти в платні мережі, які гарантуватимуть захист особистої інформації та відсутність нав’язливої реклами.
Отже, можна очікувати, що фейсбук найближчими роками ще залишиться, але в світі почнуть розвиватись різні локальні, національні, професійні та інші мережі. Замість одного монополіста людство отримує так би мовити “мережу соціальних мереж”.
На зміну монопольному глобальному фейсбуку (соцмережа - великий натовп) йде мережа організованих мереж-демосів.
Дуже гарно все сказано - чітко, зрозуміло, лаконічно. На зміну ультраіндустріальним мережевим натовпам грядуть постіндустріальні багаторівневі динамічні мережі.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Коментарі
Дуже гарно все сказано - чітко, зрозуміло, лаконічно. На зміну ультраіндустріальним мережевим натовпам грядуть постіндустріальні багаторівневі динамічні мережі.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Пора вже нам, українцям, творити власну соц мережу.
Жодна альтернативна мережа не стане дійсно альтернативною "Фейсбуку" з одної причини - кількість шахраїв, терористів і наркоділків не зменшується, а навпаки зростає. Більше того, до кібертероризму долучаються вже не окремі деструктивні особи чи організовані злочинні угрупування, а цілі держави, керовані військовими злочинцями і терористами.
Росія - наочний приклад!
Таким чином, проблема не тільки і не стільки в тому, щоб створити якусь альтернативну "Фейсбуку" мережу, в яку одночасно і автоматично перенесуться всі негаразди "Фейсбуку" і яку так само будуть використовувати шахраї, терористи, наркоділки і рекламні агенти, а виробляти ефективні механізми виявлення і знешкодження ботів, шахраїв, терористів, рекламщиків.
На мій погляд, необхідно розвивати паралельні мережі - національні, професійні, за інтересами тощо. Таким чином, соціальні мережі і месенджери (Вайбер, Телеграмм, Веон) будуть забезпечувати людям спілкування у найбільш зручному варіанті.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Відносно приватності і захисту власної інформації...
Кожна свідома людина повинна самостійно вирішувати. яку інформацію вона викладає в соціальну мережу. Одночасно вона повинна розуміти, що від хакерів, особливо якщо цим займається держава, наприклад, Росія, застрахуватися неможливо.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Тому такий важливий "Народний оглядач", який підносить своїх гравців у вищі простори. А самі гравці навчаються розпізнавати добро і зло.
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !