Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 82
  • Переглядів: 103

Половина українців вважає, що Україна рухається до розвитку демократії, 41% – що йде до авторитаризму

Категорія:

Світ:

При цьому відзначається тісний зв’язок оцінки розвитку країни з довірою до президента України Володимира Зеленського. Серед тих, хто не довіряє президенту, абсолютна більшість (82% у випадку тих, хто зовсім не довіряє, і 84% у випадку тих, хто скоріше не довіряє) вважають, що країна рухається до авторитаризму.

Про це йдеться у пресрелізі про результати опитування, проведеного з 28 травня по 3 червня Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Ті, хто довіряють Президенту, більш оптимістично дивляться на розвиток ситуації, проте серед них є диференціація. Так, серед тих, хто повністю довіряє президенту, 76% говорять про рух до більшої демократичності і лише 7% бачать розвиток авторитаризму. Водночас серед тих, хто скоріше довіряє президенту, уже 50% бачать рух до демократії, а частка тих, хто бачить рух до авторитаризму сягає 41%.

Соціологи припускають, що відчуття руху до авторитаризму значною мірою відображає незадоволеність діями влади, тобто відповідь респондента про "розвиток авторитаризму" не завжди означає, що він бачить зменшення демократії, а висловлює таким чином свою критику та незгоду з діями уряду країни.

Серед причин, чому вони вважають, що країна рухається до авторитаризму, найчастіше респонденти говорили про

  • обмеження свободи слова і тиск на ЗМІ (18% серед тих, хто вважає, що країна рухається до авторитаризму),
  • концентрацію влади (14%),
  • загалом незадоволеність подіями та рішеннями в країні (13%),
  • корупцію (12%),
  • діяльність ТЦК/мобілізацію (12%),
  • обмеження прав і свобод без конкретизації (12%).

Про відсутність виборів та переслідування опозиції говорили лише по 4% таких респондентів.

Ті, хто вважає, що країна рухається до авторитаризму, більшою мірою готові до територіальних втрат, причому навіть у більш жорстких варіантах.

"Серед тих, хто бачить рух до авторитаризму, 32% готові до офіційного визнання окремих окупованих територій частиною Росії. І також 32% готові навіть до того, щоб передати під контроль Росії території, які зараз нею не контролюються (як міста Херсон, Запоріжжя тощо). Для порівняння – серед тих, хто бачить рух до демократії, аналогічні показники, відповідно, 15% і 9%", – відзначається в результатах опитування.

У КМІС відзначили, що у них немає даних за інші періоди (зокрема, до 2022 року) і вони не можуть сказати, чи зараз більше, чи менше людей бачать рух до демократії чи авторитаризму, ніж раніше.

"Проте за нашими спостереженнями і досвідом малоймовірно, що раніше менше людей говорили про рух до авторитаризму (зокрема, через кореляцію із ставленням до влади). Скоріше за все, ситуація була або подібною до поточної, або навіть гіршою (враховуючи кореляцію цього погляду із ставленням до влади)", – йдеться у пресрелізі.

Наші інтереси: 

Зрозуміло, що у нас війна, зрозуміло, що говорити про так звану демократію під час війни смішно. Але на четвертому році війни потрібно припинити пропаганду (так званий єдиний марафон), почати говорити людям правду і не грабувати так нещадно державу, прикриваючись "не на часі" або погрожуючи нулем, якщо будеш відкривати рота проти влади.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Тральфамадорський оптимізм – ключ до набуття свідомості ельфа, або Чому наше минуле – суцільний позитив (подкаст)

Шукаєте ключ до вічної молодості та переходу на новий рівень свідомості? У цьому епізоді розкриваємо потужний секрет ельфів – тральфамадорський оптимізм. Дізнайтесь, як перетворити своє минуле на...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Світ Зелений.
0
Ще не підтримано

Ось як бачить Україну американець. І він такий не один. https://www.ar25.org/article/analiz-stanu-ukrayiny-lito-2025-roku-chastyna-1.html

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Коментарі

Зображення користувача Світ Зелений.
0
Ще не підтримано

Ось як бачить Україну американець. І він такий не один. https://www.ar25.org/article/analiz-stanu-ukrayiny-lito-2025-roku-chastyna-1.html

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Зображення користувача Микола Погорілець.
0
Ще не підтримано

Бачить досить об'єктивно. І правда. Не він один.
Якесь чудо має статися, щоб зламати совкову систему і відродити суспільство.

Бо наразі - безнадійність.
Хоча безнадійність була і в 2014 і в 2022.

Щось на цьому болоті таки виросте!

Зображення користувача Бор Крутивус.
0
Ще не підтримано

Таки щось виросте, адже праця йде над цим, стараємось і сіяти і підливати...

Вірність, Шляхетність, Любов.

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

У 2022 році безнадійності не було! Як раз була надія на перетворення України, коли був великий духовний підйом, коли ті, хто не виїхав з України рятувати себе, піднялися і намагалися зробити в Україні швидкі потрібні зміни як в податковій сфері, так і в економіці. Я не кажу вже про те, що чоловіки самі по волі серця йшли захищати Україну на війну, нікого не треба було виловлювати на вулиці! А потім повернулися чиновники, влада почала безсоромно освоювати кошти міжнародної допомоги, піднімати зарплати чиновникам у 7 разів, бронювати їх від війни, бронювати тих, хто мав би воювати (поліцейських, наприклад) і таке інше. Самі знаєте. Зараз якраз і є та безнадія, про яку Ви кажете!