Якщо у вас є вільний час і міцні нерви – то можете прочитати цю «стратегію» тут.
Але чому цей дивний документ викликав таку хвилю обговорення і в самій РФ, і за кордоном?
А все тому, що в це звалище слів, що виконують функцію димової завіси, – вмонтовано дві дуже чіткі тези:
У попередніх редакціях «Стратегії Національної Безпеки РФ» говорилось загальними словами про те, що бувають непорозуміння між РФ та окремими країнами (не називаючи ці країни), згадувалося і про санкції, як елемент непорозумінь, висловлювалися надії на «плодотворну співпрацю» з країнами Євросоюзу та НАТО, та інші слова, що нічого не значать.
Тепер про протистояння з Заходом та про орієнтацію на Китай сказано чітко.
В принципі, для нас в «Народному Оглядачі» це не було несподіванкою. Ми вже багато років попереджаємо про повзуче російське-китайське зближення і потенційну можливість побудови «континентального блоку» і його небезпеку для України. Писали ми і про експансіоністські нахили Китаю. І про дії Китаю зі знищення острівка свободи – Гонконгу.
Цікаво, що протистояння США-Китай стало відкритим в останні кілька років – то цього Китай тихо вів свою підривну діяльність, крав інтелектуальну власність, корумпував окремих європейських та американських політиків. Президент Трамп відкрито сказав «Досить!» – і почалася нова фаза міжнародних стосунків.
І от саме в цей момент РФ вибирає: на чиєму боці бути? І вибирає Китай.
Фактично ми маємо заявку на побудову двополярного світу, де одним полюсом будуть США і країни «колективного Заходу», а другим – Китай та його сателіти. При тому треба пам’ятати китайський характер: у Китаю нема союзників, є або сателіти (чи васали), або господар над Китаєм. І Росія сповідує ту саму психологію, от тільки якщо хтось ще думає, що РФ буде тут головною – той глибоко помиляється. Головним буде Китай.
До речі, ось запис нашої передачі у червні 2017, де ми розбираємо тенденції розвитку Китаю, говоримо про небезпеку для України зв’язуватися з Китаєм і про те, що нам варто в азійському регіоні орієнтуватися на Японію.
Тому зараз дуже дивним є прагнення «зеленої влади» раптом переорієнтуватися з «колективного Заходу» на Китай. Та й ще одночасно з підписанням «Стратегії Національної Безпеки РФ». Фактично спробувати перебігти з західного табору на інший бік великого протистояння – в один табір з Китаєм та його сателітами і неоколоніями, включно з Росією.
До речі, Японія в цьому глобальному протистоянні вибрала сторону колективного Заходу. Не тільки морально, але й військово. Після другої світової війни військова доктрина Японії будувалася на використанні обмежених сил самооборони тільки всередині країни у випадку військової агресії ззовні. Але військові ігри Китаю примусили Японію переглянути доктрину. Японія зараз розробляє найсучасніші озброєння, знято формальну заборону на використання сил самооборони за кордоном. А 5 липня віце-прем’єр Японії Таро Асо (麻生太郎) відкритим текстом заявив, що у випадку нападу Китаю на Тайвань Японія не буде стояти осторонь, а буде разом з США захищати Тайвань.
Отже, поява нової «Стратегії Національної Безпеки РФ» фіксує нову геополітичну реальність – перехід світу у двополярну фазу, чого так довго бажали російські квасні патріоти. От тільки в цьому двополярному світі Росія буде не полюсом, а «молодшим братом» Китаю.
Додатково: Дивний союз гієни і панди: перспективи взаємодії Росії та Китаю в побудові Великого Мордору (+аудіо)
Перехід Росії "під руку" Китаю – загроза Україні, Європі і всій західній цивілізації.
Коментарі
млявий-млявішає, дрібний-дрібнішає.РаДіє
Отже, чекаємо ще на приєднання Німеччини со союзу Росії та Китаю...Цікаво, як вона буде виходити з НАТО? Та, позбуватися військових баз США в себе?
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Це є довгоочікуване повернення до Золотої орди, звідки Московія і вийшла.
Китай же ніколи не був у складі Золотої Орди. Але, він також був звойований нащадками Чингіс-хану, і в ньому також панували подібні звичаї та закони.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!