Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Швеції не вистачає свого сміття

Переробка побутових відходів в електрику і тепло в Швеції набрала таких обертів, що на звалища країни йде тільки 4% сміття (в середньому по Європі близько 38%), а сміттєпереробним заводам нема на чому працювати. Тепер Швеція буде щорічно забирати у сусідів приблизно 800 тисяч тонн сміття.

На спеціальних підприємствах відходи спалюються, за рахунок чого нагрівається вода, яка обігріває житлові і адміністративні будівлі (забезпечуючи 20% центрального опалення в Швеції).

Частина енергії використовується для вироблення електрики, яка живить приблизно чверть мільйона будинків. Швеція вже давно лідирує в цій галузі серед інших європейських держав.

Чиновники з Організації зі збору та утилізації відходів (Avfall Sverige) зрозуміли, що країна виробляє недостатньо сміття для забезпечення власних енергетичних потреб. Щоб вирішити проблему, фахівці організували імпорт відходів з інших країн. Тепер Швеція буде щорічно забирати у сусідів приблизно 800 тисяч тонн сміття. Більшу його частину поставить Норвегія. Цій країні спалювати свої відходи обходиться дорожче, ніж переправляти їх Швеції.

Втім, у цій радісній для будь-якого еколога картині не всі фарби райдужні. Спалювання сміття призводить до викиду в атмосферу діоксинів, які становлять загрозу для навколишнього середовища. Крім того, в тому, що залишилася після спалювання, міститься чимало важких металів. Цей побічний продукт перетворення відходів в енергію необхідно відправляти на все ті ж звалища, тому він експортується назад до Норвегії.

Катаріна Остлунд (Catarina Östlund), старший радник Агентства охорони навколишнього середовища (Naturvårdsverket), впевнена, що з часом провідним державам Європи не буде вистачати власного сміття для переробки. Тоді доведеться налагодити імпорт сміття з Італії, Болгарії, Румунії чи країн Прибалтики, які славляться своїми гігантськими смітниками і відсутністю сміттєпереробних заводів.

Не зважаючи на ситуацію, що склалася, Катаріна вважає, що Швеції потрібно зменшувати кількість вироблених відходів. «Нинішнє рішення добре лише в короткостроковій перспективі. Нам потрібен новий підхід до повторного використання та переробки сміття», - робить висновок Остлунд.

 

Наші інтереси: 

В Україні потрібно терміново вивчити досвід Швеції і так само зробити! 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи