Однак продукт не змінився: Google далі намагається дати користувачам їхній власний персональний штучний інтелект, навчений на їхніх даних і нотатках, і здатний допомогти їм розібратися в усьому цьому – читаємо у матеріалі The Verge.
Ядро NotebookLM, схоже, насправді починається з Google Docs («Незабаром ми додамо додаткові формати», – сказано в блозі). Отримавши доступ до програми, ви зможете вибрати групу документів, а потім використовувати NotebookLM, щоб ставити про них запитання і навіть створювати з ними щось нове.
Google пропонує кілька ідей щодо того, що ви можете зробити в NotebookLM, наприклад, автоматично створити короткий виклад довгого документа або перетворити конспект відео на сценарій. Приклади Google були орієнтовані насамперед на студентів: ви можете попросити підсумувати свої конспекти занять за тиждень або попросити NotebookLM розповісти вам все, що ви дізналися про Пелопоннеську війну в цьому семестрі.
Це ті функції, про які ви почуєте практично в будь-якому ШІ-продукті, але Google сподівається, що, обмеживши базову модель лише тією інформацією, яку ви додали самі, можна не тільки покращити реакцію моделі, але й зменшити її схильність до впевненої брехні про все (Google також не унікальний у цій ідеї: Dropbox, Mem, Notion та багато інших розробляють подібні гіперспецифічні інструменти штучного інтелекту). NotebookLM також має вбудовану функцію цитування, що має полегшити швидку перевірку фактів автоматично згенерованих відповідей. Але Google попереджає, що NotebookLM все ще може продукувати «галюцинації», і що модель не завжди буде коректною. Це також, звісно, залежить від інформації, яку ви надаєте – якщо ви в класі записали неправильні дати Пелопоннеської війни, то вона не зможе вам допомогти.
Google заявляє, що модель NotebookLM має доступ лише до тих документів, які ви вирішили завантажити, і що ваші дані не доступні іншим і не використовуються для навчання нових моделей ШІ. Це одна з найскладніших частин подібного продукту: Google просить користувачів надати свою особисту інформацію моделі штучного інтелекту в обмін на деякі зручні та корисні функції, і цей компроміс стає тим складнішим, чим більш чутливою стає інформація.
Можливо, саме тому Google починає з малого. NotebookLM все ще доступний лише через список очікування в Google Labs, а вступна публікація в блозі кілька разів повторює, що продукт все ще перебуває в зародковому стані. Але так само як Search Generative Experience має потенціал змінити пошук Google, не дивуйтеся, якщо NotebookLM буде дуже схожий на довгострокове майбутнє Google Диску.
Автор: Девід Пірс, головний редактор та співведучий Vergecast з більш ніж десятирічним досвідом висвітлення споживчих технологій. Раніше працював у Protocol, The Wall Street Journal та Wired.
Слідкувати за тенденціями розвитку ШІ. Розуміти його переваги та недоліки. Особливо звертати увагу, що ШІ доволі часто бреше. Розуміння роботи систем штучного інтелекту дозволяє краще розуміти механізм роботи мозку інтелісів.
Важливий крок для створення «розмовляючих книжок» – книжок, з якими можна поспілкуватися. Сподіваюсь, що такими будуть мої наступні книжки.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Коментарі
Важливий крок для створення «розмовляючих книжок» – книжок, з якими можна поспілкуватися. Сподіваюсь, що такими будуть мої наступні книжки.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Головне що вони будуть! А розмовляючі чи ні - це інше питання.
У нас є вічність!
Радіймо життю граючи!