Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Свобода слова взяла гору над кривосуддям: коменти в Інтернеті – непідсудні

Категорія:

Більш, як півроку українська інтернет-спільнота пильно стежила за судовою тяганиною, яку затіяла будівельна компанія «Маккенлі» проти активістів села Фонтанка - вони дозволили собі критикувати компанію у соціальній мережі за порушення умов договору про оренду 33 гектарів чорноморського узбережжя поблизу Одеси. Загальне обурення викликало рішення Комінтернівського районного суду, коли у вересні минулого року він зобов’язав «образників» виплатити компанії п’ятнадцять тисяч гривень компенсації завданих їй моральних збитків.

Підставою для такого вироку стали скриншоти інтернет-форуму села Фонтанка, де Олег Зігангіров, Герман Литвинов та Ірина Лашкевич дорікали «Маккенлі» за те, що вона не відселює місцевих жителів з орендованої компанією території. Суд не зміг довести, що саме вони виступали з критикою у мережі, а не будь-хто під їхніми ніками. Ірина Лашкевич із цього приводу навіть пожартувала, мовляв, якщо б хтось зареєструвався під ніком «Віктор Федорович Янукович», то райсуд оштрафував  би і президента.

Активістів Фонтанки активно підтримала журналістська спільнота, яка розцінила рішення Комінтернівського суду як безпрецедентне навіть для нашої країни, що відкриває нові можливості для репресій у галузі свободи слова. Дієву допомогу надала фонтанцям відома телеведуча, народний депутат п’ятого та шостого скликань Верховної Ради Ольга Герасим’юк. Після зустрічі із селянами вона направила кілька депутатських запитів, і Апеляційний суд Одеської області скасував рішення Комінтернівського суду «за відсутністю доказів». Та це була лише проміжна перемога у боротьбі за свободу слова в Інтернеті.

Компанія «Маккенлі» подала касацію на це рішення до Вищого спеціалізованого суду, оцінивши свої моральні збитки вже у 160 тисяч гривень. Це було ще одним наступом на вільний медіапростір. Але цю справу компанія програла. Суд відмовив їй у касації, залишивши в силі рішення Апеляційного суду Одещини, який звільнив критиків «Маккенлі» від обов’язків відшкодовувати їй збитки. На сайті громадської організації «Єдина Фонтанка» 13 березня з’явилося повідомлення: «Сьогодні можна поздоровити всіх жителів України з тим, що у скандально відомому процесі «Судять за скриншотами сільського сайту» поставлена крапка».

Зраділи такій новині далеко не всі. Особливо не до шмиги вона прийшлася представникам нинішньої олігархічно-кланової влади регіоналів. Наприкінці минулого року губернатор Харківщини Михайло Добкін навіть звернувся з чолобитною до президента, порадивши йому суворо карати інтернет-видання за їхні коменти. Подібний задум виношували і депутати попереднього скликання Верховної Ради. За приклад для наших душителів свободи слова служить Китай, де влада зобов’язала користувачів Інтернету реєструватися на сайтах тільки надавши свої справжні імена й інші дані.

А тим часом активісти Фонтанки продовжують боротьбу з «Маккенлі», яка додатково отримала ще майже два гектари землі у центрі села із фірмою «Регіон», що орендувала у сільради 59,3 гектара прибережної території і розпочала там будувати котеджний комплекс "Чорноморська Рив’єра". Тож побажаємо їм успіхів у цьому протистоянні й подякуємо за те, що звільнили коменти в Інтернеті від судових переслідувань.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи