Родзинка проекту в тому, що будівля має безпрецедентний рівень автоматизації і автономності. Зокрема, тут ведеться контроль над кожним мілілітром речовини, що використовується при обробці грунту і рослин. Плюс витрата води зведеться до 1 % від норми для аналогічного поля під відкритим небом. Це дозволить виростити такий об’єм продукції, для якого зазвичай потрібно 360 гектарів полів.
Немає тут і викидів в навколишнє середовище, а тому споруду можна будувати де завгодно без порушення екологічних норм. Вежу-ферму зведуть поруч з аеропортом, щоб свіжі овочі та зелень надходили на борт літаків з грядки за лічені хвилини. Покуштувати їх зможуть лише пасажири Emirates Airlines, але не виключена і торгівля продукцією в майбутньому – за розрахунками урожай буде досягати 2700 кг на добу.
Влада Дубая схвалили будівництво гігантської вертикальної ферми з умовою, що проект стане пілотним. Під таку споруду потрібно мінімум землі, а його мініатюрні версії можна буде монтувати на кораблях, у потягах, у звичайних будинках і т. д.
Будівництво почнеться в листопаді 2018-го, а перший врожай розраховують зібрати вже до грудня 2019-го.
Технології. Цікавинки.
Коментарі
От тільки цікаво, чи будуть ці рослини, вирощені у все-таки неприродніх умовах, мати такий же смак і аромат, як і городні?
А може жителі мегаполісів вже просто не знають справжнього смаку, тому їм можна впарювати все що завгодно?
Якщо земля, вода і повітря природні, то і городина буде мати природні запах і смак.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Ось про що і мова. Всі перераховані Вами складники у данному випадку - неприродні.
Земля - штучно підживлена в горщиках.
Вода не дощова, а знову ж таки штучно збагачена мікроелементами.
Повітря... А яке повітря може бути у закритому просторі?