Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У Полтаві презентували туристичні можливості Решетилівського району

Категорія:

Туристам пропонують відвідати Решетилівську майстерню художніх промислів, Художній професійний ліцей, Художню галерею відділу культури і туризму, Районний народний краєзнавчий музей.

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського презентували туристичний потенціал Решетилівщини. Знаково, що захід пройшов у виставковій залі, де експонують гобелени решетилівського майстра, народного художника України Леоніда Товстухи.

Решилівський район є перспективним для розвитку різних видів туризму, зокрема, оздоровчого, спортивного, культурно-пізнавального та культурно-етнографічного. Про це наголосила заступник начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Лариса Оніщук.

“Решетилівка здавна славиться гобеленами та вишиванками. Наші гобелени прикрашають Блакитну залу штаб-квартири ООН. Нині Решетилівський район – родзинка Полтавщини. Тож ми продовжуємо проводити чимало різноманітних заходів, щоб зацікавити туристів з усієї України та світу”, – зазначив голова РДА Роман Перепелиця. 

Сьогодні на Решетилівщині туристам пропонують відвідати Решетилівську майстерню художніх промислів, Художній професійний ліцей, Художню галерею відділу культури і туризму, Районний народний краєзнавчий музей, Сухобарівський санаторій “Світанок”. Останній, на жаль, не функціонує, адже шукає інвесторів.

У майстерні художніх промислів пропонують відвідати світлицю зі старожитностями, де зберігають гобелени ручної роботи, вишиті рушники, чоловічі та жіночі сорочки з витонченою ручною вишивкою, скатертини, серветки.

Щоб полтавці детальніше ознайомилися із красою Решетилівського краю, місцеві майстри представили виставку виробів та провели кілька майстер-класів, зокрема із вишивки, килимарства та виготовлення ляльки-мотанки.

Викладач Решетилівського художнього професійного ліцею Юлія Тушко килимарством займається вже понад 13 років. Майстриня народилася у творчій родині: батько із братом займаються різьбою по дереву, мама вишиває.

“Окрім ткання, я теж люблю вишивати. Єдине, чому ще не навчилася, – різбленню. З дитинства мріяла бути килимарем. Пишаюся тим, що цьому мистецтву можна навчитися у Решетилівці та Києві. Переконана, що килимарство й зараз не втрачає своєї популярності. Сьогодні поряд із килимовою продукцією з’являються й жакети, жилетки, пальто, сумки. Зараз працюю над сумкою. Робота триватиме ще понад два місяці. Візерунок розробляла самостійно”, – розповіла Юлія Тушко. 

У Решетилівському районі є всі можливості для тривалого перебування туристів.

 

Наші інтереси: 

Розвиваймо внутрішній туризм і відвідаймо цікаві місця Полтавщини!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
туризм
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Людина – втілена божественно-духовна сутність

Чи треба любити ворогів, або 5 проявів сили, що відрізняють людину від людиноподібної тварини – Нагірна проповідь

Стратегія палінгенезії полягає не в тому, щоб поборювати старий світ, а в тому, щоб використовувати його як ресурс для власного розвитку. Чеснота милосердя дозволяє вчитися у ворогів і...

Останні записи