Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 122
  • Переглядів: 128

Україна домовилася з США про угоду щодо корисних копалин і сподівається на покращення відносини з адміністрацією Трампа

Категорія:

Спецтема:

Хоча в тексті угоди відсутні чіткі гарантії безпеки, офіційні особи стверджують, що їм вдалося домовитися про набагато вигідніші умови, і описують угоду як спосіб розширити відносини зі США, щоб зміцнити перспективи України після трьох років війни.

Київ узгодив з Вашингтоном умови угоди щодо видобутку корисних копалин, яка, як сподіваються українські посадові особи, поліпшить відносини з адміністрацією Трампа і прокладе шлях до довгострокових зобов'язань США у сфері безпеки, пише The Financial Times.

Українські посадовці заявили, що Київ готовий підписати угоду про спільну розробку своїх мінеральних ресурсів, зокрема, нафти та газу, після того, як США відмовилися від вимог щодо права на 500 млрд доларів потенційних доходів від угоди.

Хоча в тексті угоди відсутні чіткі гарантії безпеки, офіційні особи стверджують, що їм вдалося домовитися про набагато вигідніші умови, і описують угоду як спосіб розширити відносини зі США, щоб зміцнити перспективи України після трьох років війни.

«Угода про видобуток корисних копалин – це лише частина картини. Ми неодноразово чули від адміністрації США, що вона є частиною більшої картини», – заявила у 25 лютого в інтерв'ю Financial Times Ольга Стефанішина, віце-прем'єр-міністр і міністр юстиції України, яка очолювала переговори.

Український чиновник, обізнаний з цим питанням, повідомив, що президент Володимир Зеленський планує поїхати до Вашингтона 28 лютого, щоб зустрітися з Дональдом Трампом і офіційно оформити угоду.

25 лютого президент США, схоже, підтвердив візит свого українського колеги, заявивши: «Я чув, що [Зеленський] приїжджає в п'ятницю. Звичайно, я не проти, якщо він захоче».

Надзвичайно обтяжливі умови початкового проекту угоди, які Трамп представив як спосіб відплати України за військову та фінансову допомогу США після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, викликали обурення в Києві та інших європейських столицях.

Після того, як минулого тижня Зеленський відкинув цей початковий текст, Трамп назвав його «диктатором» і, схоже, звинуватив Україну у розв'язанні війни.

Остаточна версія угоди, датована 24 лютого, з якою ознайомилася FT, передбачає створення фонду, до якого Україна перераховуватиме 50 відсотків надходжень від «майбутньої монетизації» державних мінеральних ресурсів, зокрема нафти та газу, а також пов'язаної з ними логістики. Фонд інвестуватиме в проекти в Україні.

Угода виключає корисні копалини, які вже надходять до української державної скарбниці, тобто вона не поширюватиметься на поточну діяльність «Нафтогазу» та «Укрнафти», найбільших виробників газу та нафти в Україні.

Однак в угоді немає жодної згадки про гарантії безпеки з боку США, на яких спочатку наполягав Київ в обмін на згоду на угоду.

Вона також залишає такі важливі питання, як розмір частки США у фонді та умови угод про «спільне володіння», для подальшого врегулювання в наступних угодах.

Після трьох років, протягом яких США були основним донором військової допомоги Києву, Трамп змінив політику Вашингтона, розпочавши двосторонні переговори з Росією без участі європейських союзників та України за столом переговорів.

Українські чиновники заявили, що угоду схвалили міністри юстиції, економіки та закордонних справ.

Початкова масштабна пропозиція адміністрації Трампа передбачала створення інвестиційного фонду реконструкції, в якому США «зберігають 100-відсоткову фінансову зацікавленість». 

Україна мала б вносити 50 відсотків доходів фонду від видобутку мінеральних ресурсів, включаючи нафту і газ та пов'язану з ними інфраструктуру, максимум до 500 мільярдів доларів. 

Ці умови, які українські чиновники назвали неприйнятними, були вилучені з остаточного проекту. Мандат фонду на інвестування в Україну є ще однією зміною, якої домагався Київ. 

У документі зазначено, що США підтримуватимуть економічний розвиток України в майбутньому. Українські посадовці додали, що угода є лише «рамковою», і що жодні доходи не перейдуть до інших рук, доки фонд не буде створений, що дає їм час для врегулювання будь-яких потенційних розбіжностей. 

Серед невирішених питань – узгодження юрисдикції угоди. Уряду Зеленського також доведеться отримати схвалення парламенту України, де опозиційні депутати дали зрозуміти, що вони щонайменше проведуть палкі дебати, перш ніж ратифікувати таку угоду. 

Кароліна Левітт, прес-секретар Білого дому, заявила 25 лютого, що «критично важливо, щоб ця угода була підписана», хоча вона не надала оновленої інформації про переговори.

Це – дослівний переклад статті Financial Times

 

Наші інтереси: 

Намагаємося уникати маніпуляцій та спекуляцій, які нам нав'язують платні експерти та, прости господи, журналісти. Думаємо своєю головою, зберігаємо спокій. Розуміємо, що так, як зараз, продовжувати війну не можна, не можна воювати до останнього українця. Той, хто кричить, що треба воювати далі, сам не піде воювати, його діти не підуть воювати. Найбільше кричать "заброньовані" владою та обслуга влади – ті, хто не піде на війну. Розуміємо, що владі вигідне продовження війни, щоб залишатися при владі і далі красти з державного бюджету і міжнародної допомоги, піднімати собі зарплати, "освоювати" бюджетні кошти на казна-що. Не за це українці воюють з Росією. Не за це гинуть наші воїни. Не за це їх вбивають кацапські нелюди. Якщо хто не знає, подивіться відео Financial Times в кінці статті, де йдеться про те, як українських військових вбивають російські тварюки прямо на місці. А той, хто переймається українськими ресурсами, хай скаже, чому раніше так не переймався, коли їх захапали задля власного збагачення доморощені олігархи та інші "бізнесмени". 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

В США почали атакувати ідею «здати Україну»!

У Трампа була надія, що його медіа-союзники з Fox News підтримають «миротворчі» ідеї. Але отримав він зовсім інше.

Коли міністр оборони Трампа Піт Гексет (Pete Hegseth),, прийшов на інтерв’ю до Марти Маккалум (Martha MacCallum) на Fox News, він зіткнувся з жорсткими питаннями. Ведуча прямо запитала:

* «Ви самі нещодавно називали Путіна садистом і диктатором. Тепер ви хочете віддати йому Україну? В чому логіка?»

Гексет почав м’ятися, казати про «нові підходи» і «необхідність компромісу», але виглядав жалюгідно – це була публічна поразка.

І це був лише початок. На каналі Fox News виступив сенатор-республіканець Ліндсі Грем (Lindsey Graham) – впливовий та авторитетний представник партії. І що він сказав?

* «Ми не можемо дозволити Путіну виграти, бо після України він піде далі. Це пряма загроза для США».

Це пряма відповідь усім, хто пропонує кинути Київ.

Ще один удар Трамп отримав від New York Post – консервативного видання, яке належить Руперту Мердоку (Rupert Murdoch) – тому самому, хто контролює Fox News. На першій шпальті газети з’явився заголовок:

* “Диктатор – це путін!”

Це була явна відповідь трампістам, які намагалися розкручувати тезу, що «в Києві сидить корумпований диктатор».

Але найбільш болючий удар Трамп отримав від Wall Street Journal. Ця газета – головний голос американських бізнес-кіл. Саме її читають найвпливовіші республіканці та інвестори, і ось що вони написали у редакційній статті:

* «Здача України стане катастрофою для США. Якщо ми кинемо Київ, Китай відразу ж піде на Тайвань, і Америка буде виглядати слабкою, як ніколи».

Тобто всі головні праві медіа, включаючи ті, які контролює Мердок, відкрито дали сигнал: «Здавати Україну – це політичне самогубство».

І це не просто думки окремих медіа – це віддзеркалення настроїв американського суспільства. У США ніхто не любить Путіна. Винятки – це маргінали, корисні ідіоти та відверті путіністи, яких мізерний відсоток. Американці можуть сперечатися про економіку, соціальні питання, про самого Трампа – але є одна річ, яка об’єднує і демократів, і республіканців: улюблений політик не має виглядати як слабак перед Кремлем. А якщо Трамп «домовиться» з Путіним так, що це виглядатиме як капітуляція США перед диктатором, то його рейтинг обвалиться швидше, ніж падали вежі Трампа у фінансових кризах.

Він це чудово розуміє. Пам’ятає, що сталося з рейтингом Байдена після ганебного виведення військ з Афганістану у 2021 році. Тоді світ спостерігав хаос у Кабулі, сцени паніки, американські вертольоти, що евакуюють людей з дахів – і це остаточно підірвало імідж Байдена як сильного лідера. В Америці не люблять поразок. Вони можуть мати різні погляди на політику, але ніхто не хоче бачити США в ролі країни, яка програє війну Кремлю.

І ось тепер у Трампа дилема. Він не може просто взяти й кинути Україну, бо тоді стане головним винуватцем провалу. Не може змусити Київ погодитися на капітуляцію, бо Україна вже довела, що не здається. І головне – він не може піти на відкритий союз із Путіним, бо це буде самогубство для його рейтингу.

Так що його «геніальний мирний план» обернувся великим пшиком. Замість тріумфального повернення як миротворця, Трамп виявив, що у нього залишилося лише два варіанти: або натиснути на Путіна, щоб той поступився, або змиритися з тим, що Київ його не боїться. У будь-якому разі, йому доведеться обирати між іміджем сильного лідера та спробами догодити кремлівському диктатору. І якщо він вибере друге – американці йому цього не пробачать.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

В США почали атакувати ідею «здати Україну»!

У Трампа була надія, що його медіа-союзники з Fox News підтримають «миротворчі» ідеї. Але отримав він зовсім інше.

Коли міністр оборони Трампа Піт Гексет (Pete Hegseth),, прийшов на інтерв’ю до Марти Маккалум (Martha MacCallum) на Fox News, він зіткнувся з жорсткими питаннями. Ведуча прямо запитала:

* «Ви самі нещодавно називали Путіна садистом і диктатором. Тепер ви хочете віддати йому Україну? В чому логіка?»

Гексет почав м’ятися, казати про «нові підходи» і «необхідність компромісу», але виглядав жалюгідно – це була публічна поразка.

І це був лише початок. На каналі Fox News виступив сенатор-республіканець Ліндсі Грем (Lindsey Graham) – впливовий та авторитетний представник партії. І що він сказав?

* «Ми не можемо дозволити Путіну виграти, бо після України він піде далі. Це пряма загроза для США».

Це пряма відповідь усім, хто пропонує кинути Київ.

Ще один удар Трамп отримав від New York Post – консервативного видання, яке належить Руперту Мердоку (Rupert Murdoch) – тому самому, хто контролює Fox News. На першій шпальті газети з’явився заголовок:

* “Диктатор – це путін!”

Це була явна відповідь трампістам, які намагалися розкручувати тезу, що «в Києві сидить корумпований диктатор».

Але найбільш болючий удар Трамп отримав від Wall Street Journal. Ця газета – головний голос американських бізнес-кіл. Саме її читають найвпливовіші республіканці та інвестори, і ось що вони написали у редакційній статті:

* «Здача України стане катастрофою для США. Якщо ми кинемо Київ, Китай відразу ж піде на Тайвань, і Америка буде виглядати слабкою, як ніколи».

Тобто всі головні праві медіа, включаючи ті, які контролює Мердок, відкрито дали сигнал: «Здавати Україну – це політичне самогубство».

І це не просто думки окремих медіа – це віддзеркалення настроїв американського суспільства. У США ніхто не любить Путіна. Винятки – це маргінали, корисні ідіоти та відверті путіністи, яких мізерний відсоток. Американці можуть сперечатися про економіку, соціальні питання, про самого Трампа – але є одна річ, яка об’єднує і демократів, і республіканців: улюблений політик не має виглядати як слабак перед Кремлем. А якщо Трамп «домовиться» з Путіним так, що це виглядатиме як капітуляція США перед диктатором, то його рейтинг обвалиться швидше, ніж падали вежі Трампа у фінансових кризах.

Він це чудово розуміє. Пам’ятає, що сталося з рейтингом Байдена після ганебного виведення військ з Афганістану у 2021 році. Тоді світ спостерігав хаос у Кабулі, сцени паніки, американські вертольоти, що евакуюють людей з дахів – і це остаточно підірвало імідж Байдена як сильного лідера. В Америці не люблять поразок. Вони можуть мати різні погляди на політику, але ніхто не хоче бачити США в ролі країни, яка програє війну Кремлю.

І ось тепер у Трампа дилема. Він не може просто взяти й кинути Україну, бо тоді стане головним винуватцем провалу. Не може змусити Київ погодитися на капітуляцію, бо Україна вже довела, що не здається. І головне – він не може піти на відкритий союз із Путіним, бо це буде самогубство для його рейтингу.

Так що його «геніальний мирний план» обернувся великим пшиком. Замість тріумфального повернення як миротворця, Трамп виявив, що у нього залишилося лише два варіанти: або натиснути на Путіна, щоб той поступився, або змиритися з тим, що Київ його не боїться. У будь-якому разі, йому доведеться обирати між іміджем сильного лідера та спробами догодити кремлівському диктатору. І якщо він вибере друге – американці йому цього не пробачать.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

У 1991 році до Леоніда Кравчука на непублічну зустріч прийшла група українських націоналістів і закликала його діяти рішучіше. Кравчук їм сказав, що для цього йому треба, щоб націоналісти рішучіше тиснули на нього публічно.
Це до того, що публічний тиск, в тому числі спеціально організований, є важливим елементом політики. Якщо хочеш сприяння у своїй політиці – організуй публічний тиск на себе і сміливо апелюй до "волі народу".  

Володимир Федько wrote: В США почали атакувати ідею «здати Україну»! У Трампа була надія, що його медіа-союзники з Fox News підтримають «миротворчі» ідеї. Але отримав він зовсім інше. Коли міністр оборони Трампа Піт Гексет (Pete Hegseth),, прийшов на і

 

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

У зв’язку зі спробою Трампа накинути нам борг за допомогу та кабальну угоду по рідкоземельним елементам, виникає цікаве запитання:

А НА ЯКИХ УМОВАХ США надавали Україні фінансову та військову допомогу протягом трьох років війни?!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!