Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Українські вчені розробили батарейку, що працюватиме 12 років

Батарейка розміром із сірникову коробку перемогла в одному із найпрестижніших в Україні міжнародних конкурсів наукових проектів Sikorsky Challenge, який пройшов у Києві. Подібні батарейки випускає американська компанія City Labs, однак, сила струму їхніх батарейок в тисячу разів менша, ніж в українських.

Батарейку, що працює 12 років, розробили київські вчені під керівництвом кандидата технічних наук Владислава Кисельова, повідомляють «ФАКТЫ».

За словами науковця, подібні батарейки випускає американська компанія City Labs, однак сила струму їхніх батарейок в тисячу разів менша, ніж в українських. Розробники не розраховують на допомогу держави, а тому шукають інвесторів. Для цього й беруть участь у конкурсах і виставках технічних новинок. 

«Батарейка пропрацювала вже рік і чотири місяці і буде давати струм ще 11 років. Її можна використовувати замість електричних акумуляторів для мобільних телефонів і автомобілів. Один бізнесмен із Туреччини зацікавився цим і зараз веде переговори з Китаєм, щоб профінансували створення підприємства з виробництва акумуляторів для стільникових телефонів. Успіх цього проекту зробить мобільні телефони незалежними від електричних розеток», – переконаний науковець.

Науковець поділився секретом «довговічності» батарейки. У розробці були використані природні властивості тритію (один з ізотопів водню) випромінювати електрони. За рахунок того, що в деяких радіоактивних речовинах є тритій, вони безпечні для людини. Його використовували в своїй батарейці американці (тритієм вкрита сонячна батарея). На неї потрапляють електрони, за рахунок чого і виробляється струм. Український науковець замість сонячної батареї використовував так звану паливну комірку (електрохімічний пристрій). Тому його батарейка в тисячу разів продуктивніша, ніж аналог із США.

Батарейка не тримає енергію, а виробляє її. Термін її роботи – 12 років – обумовлений періодом напіврозпаду тритію. Згідно з розрахунками вчених, за принципом їхньої батарейки можна створити екологічно чисту електростанцію майбутнього.

Наші інтереси: 

В Україні дослідники і винахідники можуть дуже багато винайти, аби було їм сприяння!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

"Батарейка не тримає енергію, а виробляє її", - геніально!
Стосовно сприяння винахідникам (наші інтереси) як на мене найкраща допомога - не заважати!

Коментарі

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

"Батарейка не тримає енергію, а виробляє її", - геніально!
Стосовно сприяння винахідникам (наші інтереси) як на мене найкраща допомога - не заважати!