Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Український стартап змусив штучний інтелект допомагати людям знаходити роботу

Український стартап Skillroads отримав престижну відзнаку від популярного сайту ProductHunt, створивши сервіс для ефективного пошуку кар’єрних можливостей.

Поки славетний підприємець сучасності Ілон Маск та інші його однодумці бояться, що штучний інтелект (ШІ) забере роботу в мільйонів людей, українські програмісти навпаки, навчили ШІ допомагати людям знаходити нове місце роботи.

Людство поділяється на дві частини – одні вміють і, можливо, навіть люблять писати резюме. А інші – і їх, певно, переважна більшість – не знають як або просто не вміють якісно "продати" себе роботодавцеві у письмовому вигляді. Саме для таких людей призначений український стартап Skillroads. Який на популярному американському сервісі з пошуку стартапів ProductHunt став продуктом #1 за 29 січня 2018 року.

Резюме-бізнес

Founding Partner інвестиційної компанії Digital Future Олексій Вітченко розповів, що він із однодумцями давно почав займатися кар'єрним консультуванням. А також надавав послуги, допомагаючи написати резюме. Однак згодом прийшло розуміння: щоби побудувати успішний продукт, потрібен технологічний проект. Щоправда, зазначив він, не відразу стало зрозуміло, в якому ж напрямку рухатися.

Після певної кількості інтерв'ю з розробниками, яких наймали на один із проектів, прийшло усвідомлення, що є ціла група людей, які абсолютно не вміють писати резюме. Насправді, таких – величезна кількість, зазначив Вітченко.

Він навів приклад, коли інженери нерідко вказують у своїх резюме щось на кшталт "трохи вмію програмувати, робив різні проекти". Для успіху в пошуку роботи цього не досить. До того ж, багато людей просто не вміють писати гарно, грамотно та дохідливо.

Так прийшла сама ідея – чому б не автоматизувати написання резюме, супровідного листа, а також підбір вакансії. "Так ми почали розробку наших алгоритмів, правил обробки мови, аналіз статистичних даних існуючих резюме, прогнозування того, які дані будуть важливими в резюме кандидата", – розповів про зародження сервісу Skillroads засновник Digital Future.

Кому потрібен кар’єрний радник

Skillroads, за словами Вітченка, буде корисним для декількох категорій користувачів.

  • По-перше, це ті, хто не вміє добре писати, зокрема – резюме.
  • По-друге, більшість не в змозі систематизувати інформацію про себе й оформити її в документ.
  • По-третє, Skillroads робить усе швидко. Тому ефективно вирішує проблему нестачі часу на написання резюме та пошук вакансій.

Керівник інвесткомпанії Digital Future розповів, що український сервіс конкурує з багатьма подібними, особливо, на ринках Європи та США. Однак абсолютна більшість із них – це напівавтоматизовані анкети чи просто гарні шаблони резюме. Або просто весь сервіс пропонується та виконується людьми, зазначив Вітченко. В той час як технології, які використовує Skillroads – зокрема і штучний інтелект – дозволяють набагато точніше проаналізувати дані. А також підібрати найкращі, найбільш влучні слова, формулювання і, врешті-решт – роботу.

Щоби скористатися кар’єрним помічником зі штучним інтелектом, потрібно витратити небагато часу. Спочатку потрібно обрати бажану посаду, потім відповісти на короткий – на 5 хвилин – опитувальник, який допоможе описати робочий досвід.

Після цього необхідно визначити свої сильні сторони та навички, які характеризують вас найкраще. І зробити це з використанням ШІ та "природної" мови. Решту зробить Skillroads – робот замість вас напише ваше резюме. Якщо ж резюме вже є, то за допомогою українського стартапу його можна вдосконалити. Те саме стосується і супроводжувальних листів.

Скільки коштує знайти нове місце праці

Skillroads працює за моделлю fremium. Повніший спектр опцій відкривається за щомісячну платню, починаючи від $12. Окрім абонплати, є ще одне джерело доходів – за рахунок партнерів, програмного забезпечення для рекрутерів та HR-компаній.

Про повернення інвестицій творці кар’єрного сервісу розповіли, що "динаміка дуже добра". Не виключено, що повернути вкладені кошти вдасться за рік, зазначив Вітченко.

Підстави для такого оптимізму існують доволі переконливі. За данними Bureau of Labor Statistics USA, у Сполучених Штатах постійно шукають роботу до 7 млн осіб. Загальносвітова тенденція останніх п’яти років – співробітники змінюють місце праці кожні 2,5-3,5 роки. Це майже на 30% частіше, ніж у минулому сторіччі. Й усім цим людям потрібна допомога з резюме, пошуком найкращої роботи з усіх можливих варіантів. А також підказки, як саме розвивати кар'єру, зазначив Олексій Вітченко.

На ProductHunt можна знайти чимало подібних до українського сервісів, які зацікавили користувачів цієї платформи.

Standard Resume пропонує "сучасне професійне резюме без усіляких шаблонів" – треба просто ввести дані про себе та обрати колір.

Novoresume – це професійний конструктор резюме та супровідних листів, із інтуїтивно зрозумілим та ігровим інтерфейсом.

Resume Worded обіцяє допомогу в написанні "ефективних резюме", використовуючи досвід тих, хто вже успішно знайшов роботу за допомогою цього сервісу.

 

Джерело

Наші інтереси: 

Правильно розповісти просебе - це 95% успіху у співбесіді з роботодавцем.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Резюме - це ритуальне самовихваляння?

Миро Продум, 7 Листопад, 2014 - 22:21 каже:
... Для успішного колективного піднесення у Простір волі наші предки застосовували ритуальне (ігрове) самовихваляння. А хто не хотів вихвалятися, до того застосовували ритуальне ганіння (огуджування, паплюження). Тоді людина починала захищатися і входила у нормальний режим ...

Додатково - Конструктор ритуалів – релігійних технологій постіндустріальної ери

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Коментарі

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Резюме - це ритуальне самовихваляння?

Миро Продум, 7 Листопад, 2014 - 22:21 каже:
... Для успішного колективного піднесення у Простір волі наші предки застосовували ритуальне (ігрове) самовихваляння. А хто не хотів вихвалятися, до того застосовували ритуальне ганіння (огуджування, паплюження). Тоді людина починала захищатися і входила у нормальний режим ...

Додатково - Конструктор ритуалів – релігійних технологій постіндустріальної ери

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)