Таку заяву зробив мовний омбудсмен Тарас Кремінь у інтервю Радіо Свобода.
"Але це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, щодо яких ми отримуємо постійні скарги, і достатньо двох таких скарг для того, щоб ми розпочали провадження, щоб було складено протокол і накладено штраф", - зазначив Кремінь.
Штрафи можуть бути оскаржені в судовому порядку, і в будь-якому разі для подібних претензій мають бути наведені докази.
"Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче "прославитися" на всю країну, що для них закон - не закон, а країна - не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з’являться. Тому одна з провокацій, що переслідування, мовні інспектори, таємні покупці тощо – у нас таких у штаті немає", – наголосив мовний омбудсмен.
Відповідно до Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", державною мовою мають звертатися до споживачів в усіх сферах обслуговування. Зокрема, підприємства, установи та організації усіх форм власності; фізичні особи-підприємці; суб'єкти господарювання, які обслуговують споживачів, зокрема інтернет-магазини.
Ця вимога стосується також освітніх послуг, зокрема гуртків і секцій, медобслуговування, надання соціальних, юридичних, транспортних та інших послуг.
Українською мовою має подаватися інформація в цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо.
.
Чому? Хіба запису на диктофон замало задля цього?
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Коментарі
А чому нічого не написано у "Наші інтереси"? Мабуть тому, що всі розуміють, що довести такі випадки в судах буде ой як нелегко...
"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"
Чому? Хіба запису на диктофон замало задля цього?
Якщо прагнеш чуда - створюй його!