Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

ЗРК HAWK успішно показали себе проти "Шахедів" – хоч і не нове озброєння, та в умілих руках – результативне!

Категорія:

Американський зенітний ракетний комплекс HAWK ефективно себе виявив проти баражуючих боєприпасів Shahed. У командуванні українських Повітряних Сил розповіли про один із розрахунків комплексу, який тільки за один бій збив 6 безпілотників.

24070407.jpg

Зенітний ракетний комплекс HAWK українських військових. 2024 рік. Україна. Фото: Командування українських Повітряних Сил

Ось, що написало Командування Повітряних Сил ЗСУ на своїй сторінці у Фейсбук:

"Олександр – оператор ЗРК HAWK. На його рахунку – два десятки “Шахедів” та 4 ракети". На плечах 24-річного воїна – щоденна величезна відповідальність і він тримає її з гідністю".

Він пройшов навчання в Іспанії та опинився за «штурвалом» американського зенітного ракетного комплексу «HAWK».

Перше бойове хрещення Олександра показало: «HAWK» – хоч і не нове озброєння, та в умілих руках – результативне!

"Під час навчання за кордоном ми працювали на симуляторах, інструктори пояснювали, що через певні технічні особливості комплекс не надто призначений для дронів і дивувались, коли ми впевнено заявляли: «Ми впораємось!», – розповів воїн.

Вже під час першого ж протиповітряного бою вдалося знищити шість «шахедів» один за одним. Адреналін зашкалював! Ми відбивали повітряну атаку майже усю ніч. Протиповітряний бій тривав понад 6 годин!"

Олександр зізнається: найбільше дратують «шахеди». Мова не про складність цілі – втомлює очікування бою. Адже летять ці дрони досить повільно. «Працювати» ж із ракетами значно простіше, навіть коли вони прицільно летять на тебе.

"Було трішки не по собі, коли три ракети Х-59, постійно змінюючи висоту, летіли просто на нас. Але усі цілі захопили і одну за одною позбивали. Головний секрет навіть не у зброї, на якій працюємо, а у синхронній та злагодженій роботі підрозділу. Прекрасно розуміємо ризики та наслідки, якщо один одного не почуємо чи проігноруємо"…

Бойова робота – це лише один відсоток діяльності. Решта – залишається, так би мовити, «за лаштунками» – обслуговування та ремонт техніки, заряджання пускових, постійні передислокації, маскування, облаштування нових позицій, укриттів…

Як зазначає Мілітарний, перші варіанти системи HAWK уражали повітряні цілі на відстані 25 км і на висоті 14 км.

Після модернізації максимальна дальність перехоплення цілей зросла до 40 км при максимальній висоті 18 км.

Україні ці комплекси активно передає Іспанія, яка також займається навчанням українських розрахунків.

У жовтні торік уряд Іспанії погодив передачу Україні шести пускових установок М-192 для зенітних ракет MIM-23 Hawk.

Нагадаємо, поки в Адміністрації Білого дому США сиділи й дивилися, чи вистоїть Україна проти російського нападу, перші зенітні ракетні комплекси дала Україні Велика Британія ще в березні 2022 року. Це були Starstreak від британського виробництва, які вже наприкінці березня були розгорнуті в Україні.

 

Наші інтереси: 

Шкода, що так довго наші воїни не мали необхідної зброї, через що й маємо великі втрати. Дякуємо Іспанії за надані ЗРК та навчання наших військових.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи