Національні традиції вироблені багатьма поколіннями талановитих українців з дуже давніх часів.
Багато хто з селян та міщан, володіючи певними ремеслами та навичками, були дотичними до розпису і малярства. Ці прості люди свято охороняли узвичаєні образи, сюжети і знаки, інтерпретуючи їх відповідно до свого часу.
Незважаючи на випробування ХХ ст., народне малярство не зникло, а й урізноманітнилось за жанрами, набувши не лише церковних, але й світських форм.
Тематика творів різноманітна. Вони позначені спогляданням і милуванням рідними краєвидами, квітучими берегами річок і ставків, з лебедями і рибалками, з красунями дівчатами і миловидними жіночками, старенькими бабусями, які крокують спираючись на ціпок. Сцени відпочинку молоді, зустрічі біля криниці, пара голубів на пеньку, у багатьох повторах різних авторів, набувають глибоко символічного значення.
Ці поетичні замальовки сільського буття ставали прикрасою оселі, відпочинком для душі як для замовників, так і для виконавців. В них знайшли відображення естетичні, етичні, духовні ідеали українців, а також глибоке переконання про єдино істинну внутрішню злагоду з усім світом.
Виставка триватиме з 7 квітня по 31 травня.
Вихідні дні: 12 та 13 квітня.
Вартість вхідного квитка: 30 гривень для дорослих та 9 гривень для студентів, школярів та пенсіонерів.
Музей працює щодня, з 10 по 17-30, окрім понеділкa та останнього вівторка місяця.
Comments
Гарні лебеді.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)