Департамент освіти і науки Чернівецької ОДА повідомляє, що вчителі під час проходження курсів підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області пройшли випробування, яке базувалося на завданнях тестів торішніх ЗНО: з української мови та літератури, історії України, математики, хімії, географії, англійської та французької мови.
Анонімно перевірили свої знання 270 вчителів.
З них 167 – вищої категорії, 26 – І категорії, 47 – ІІ категорії та 30 спеціалістів. На 1-3 бали відповіли 4 педагоги, 67 вчителів продемонстрували результат на 4-6 балів, 150 – у 7-9 і лише 49 вчителів, тобто 18,1%, зуміли продемонструвати високий рівень знань на 10-12 балів. Загальний середній бал – 7,9.
Відтак, серед 169 вчителів вищої категорії, лише 49 показали той результат, якого вимагають від учнів, аби безперешкодно вступити на обрану спеціальність і поборотися за місце на держзамовленні.
До червня 2017 року заплановано провести ще 10 тестувань вчителів, які проходитимуть курси підвищення кваліфікації.
Сучасна шкільна освіта неефективна.
Коментарі
Сучасна підготовка вчителів неефективна!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Один мій знайомий кандидат фізико-математичних наук склав ЗНО з фізики. Але казав, що йому було важко.
https://t.me/ETEPHET
То він же тільки "кандидат"! Якби був доктором, то, напевно, не склав би.
Учням простіше.
Вік живи - вік учись!
https://t.me/ETEPHET
Вчителі теж колись були учнями. А хороший вчитель повинен навчатись все життя.
Мій знайомий заступник директора інституту післядипломної освіти каже що "Педагогіка -- важка справа"
#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.
Більшість людей котрі працюють із того чи іншого примусу є профнепридатними.
Вірю в те, що розумію.
Є такий цікавий афоризм (не пам'ятаю автора, хтось із зарубіжних фахівців): "Екзаменів кожен боїться, бо жоден екзаменований не може дати стільки розумних відповідей, скільки дурних запитань може поставити екзаменатор".
А якщо говорити серйозно і професійно, то рівень складності багатьох тестових завдань просто зашкалює. Я викладач української мови з великим стажем, автор навчальних посібників з української мови, але були випадки, коли я не тільки не могла відповісти на запитання тестових завдань з укр. мови, а й навіть не розуміла, про що, власне, запитують. На цю тему можу говорити безкінечно довго і доказово. Душа болить за наших дітей, яких терзають надзвичайно складними і часто безглуздими завданнями.
Так, у нас дуже складна програма. Я як вчитель англійської мови можу підтвердити, що ЗНО з англійської дуже складне. Але я не працюю в школі, англійську вчу весь час, бо репетирую дітей і дорослих на рівні аппер-інтермідіейт. Тож ЗНО з англійської складу. Але шкільні вчительки англійської, які роками, якщо не десятиліттями, йдуть по тих самих конспектах і підручниках, не вдосконялюють свої знання, не використовують нові можливості (а зараз їх стільки!!!), звичайно, не пройдуть ЗНО, яке мусять здавати випускники...