Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 40
  • Переглядів: 45

Більшість українських полонених за час ув’язнення не бачила представників МКЧХ – омбудсман

Категорія:

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував нещодавнє інтерв’ю голови делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Росії Боріса Мішеля російським ЗМІ.

24072101.jpg

Акція на підтримку захисників Маріуполя, які перебувають в полоні, Запоріжжя, 25 травня 2024. Фото: Суспільне Запоріжжя

Він звернув увагу на цитату Мішеля, за якою співробітники МКЧХ нібито відвідали «3 100 полонених у Росії та Україні», і зауважив, що голова російської філії не уточнив, скільки саме відвідувань було в кожній із двох країн, пише Радіо Свобода.

"Причиною цьому є те, що практично всі відвідувані із цього числа – це російські військовополонені, яких утримує Україна, адже наша країна непохитно дотримується вимог Женевських конвенцій", – заявив Лубінець.

Він також розкритикував риторику представників міжнародної організації, які закликають «обидві сторони» надавати доступ до полонених, не уточнюючи, що російська сторона має «змінити практику недопуску працівників МКЧХ до місць утримання українських полонених захисників».

"Хочу підкреслити, що спілкуючись із нашими повернутими з ворожого полону Захисниками та Захисницями, я дізнаюся, що переважна їх більшість за весь час свого утримання не бачила та не спілкувалася із представниками МКЧХ", – повідомив омбудсман.

Він закликав МКЧХ «оперувати правдивими числами», не вводити родичів військовополонених в оману та проявити наполегливість у питанні відвідування українських військових, яких утримує Росія.

Заяви Бориса Мішеля з’явилися в російських медіа кілька днів тому. Зокрема, голова делегації МКЧХ заявив про «продуктивний діалог» із російською уповноваженою з прав людини щодо візитів до полонених.

17 липня відбувся черговий обмін полоненими – з російського ув’язнення вдалося повернути 95 українців.

Від початку повномасштабного вторгнення це вже 54-й обмін полоненими. Загалом з російського полону Координаційному штабу вдалося повернути 3 405 людей.

Генпрокуратура відкрила понад 450 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження та катувань військовополонених та понад 2 100 за фактами катування цивільних.

Нагадаємо, в лютому цього року Лубінець заявив, що 33 українських військових засудили на окупованих територіях до 27-29 років позбавлення волі й звернуся до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста задля фіксації порушень Росією норм міжнародного гуманітарного права.

Наші інтереси: 

Бачимо недієздатність та продажність так званих міжнародних організацій, які не виконують функції, задля яких були створені.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи