Часто, коли проходжу повз довгих полиць з молочними продуктами в супермаркеті, бачу, яка різноманітність йогуртів з всілякими добавками, пише Світлана Фус, лікар-дієтолог вищої категорії, керівник Центру нормалізації ваги на MedOboz.
Це йогурти з фруктовими сиропами, шматочками фруктів, з шоколадними кульками і ... ще маса інших сумнівних "здорових" продуктів в красивих упаковках.
Завжди задаюся питанням - хто це все купує? Адже скільки вже розказано про те, що там багато і цукру, і крохмалю в низькожирних йогуртах, і барвників, і стабілізаторів смаку та багато чого іншого, про що навіть не підозрюєш. Хіба можна подібні продукти вважати здоровим харчуванням?
Але тим не менш, підходячи до кас, можна бачити практично у кожного другого покупця цю вельми сумнівну їжу.
Можна скільки завгодно розповідати на цю тему, пояснювати, але лінь людська бере верх над усіма вагомими доказами.
Особливо, шкода дітей, у яких це звична їжа практично з народження. І завжди мами пояснюють це тим, що іншого діти їсти не хочуть. А ще часто чую таке - поки дитина була маленька, я робила йогурти сама, а потім облишила, часу немає, ну і так далі.
У мене питання – навіщо приносити шкоду організму і потім ходити по лікарях?
Думати, що ця їжа як частина щоденного раціону ( "адже молочні продукти потрібно їсти, це ж кальцій") додасть дитині здоров'я, зміцнить кістки і зуби, а дорослому не зіпсує фігуру, просто не можна.
Тому рекомендую купити молоко, закваску і зробити домашній йогурт. Або купити в магазині хороший натуральний йогурт, в якому є тільки 2 компоненти - молоко і живі бактеріальні культури. Додати туди свіжі ягоди, тим більше що сезон, і краплю меду. А можна взяти ще горішки або насіння до смаку. Так ви отримаєте корисні бактерії, вітаміни з мінералами, білок з жирами, і головне - дозовану кількість простих вуглеводів.
Здоров'я всім!
Дбати про своє харчування і харчування своїх дітей. Думати, Що ми їмо.
Пункт перший: купити молоко - вже під питанням :)
Коментарі
Пункт перший: купити молоко - вже під питанням :)
За нас усе вирішує реклама. Роблячи вибір, що купувати, ми не підозрюємо самі, що цей вибір уже зроблено за нас. А згодом думаємо, що самі вирішили щось купувати, коли фактично вже "підсіли" на певний продукт.
Із власного досвіду.
Поки дихаю - сподіваюсь!