Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Польська прокуратура розслідує шахрайство з українським зерном – сімнадцятьом особам вже пред'явлені звинувачення

З минулого року Жешувська воєводська прокуратура розслідує так званий "зерновий скандал". Наразі провадження охоплює 75 компаній з усієї Польщі, які у 2022-2023 роках імпортували українське технічне зерно, що потім перепродували на борошно.

24080701.jpg

За даними Міністерства сільського господарства Польщі, лише у 2022 році до Польщі було імпортовано майже 101 тис. тонн збіжжя, заявленого як технічне. Фото: PAP/LESZEK SZYMAŃSKI

Прокуратура не розголошує, хто є підозрюваними та які компанії вони представляють. Під слідством перебувають компанії, зареєстровані в Польщі. Серед них немає українських компаній, представниками яких були б громадяни України, пише Rzeczpospolita.

Підозрюваними у розслідуванні є переважно громадяни Польщі, але є також громадяни України та громадянин Естонії, повідомила Дорота Соколовська-Мах, речниця прокуратури. 

Згідно з даними слідства, компанії завозили зерно, заявлене як технічне, однак, продавали його для виробництва борошна.

Після початку повномасштабної війни скасування мит на імпорт сільськогосподарської продукції з України призвело до неконтрольованого імпорту дешевого зерна та ріпаку до Польщі. Прямо на кордоні зерно купували посередники й продавали в країні як польське.

Згідно з інформацією Міністерства сільського господарства і розвитку села Польщі, у 2022 році з України до Польщі було імпортовано майже 101 тисячу тонн зернових, задекларованих як технічні та промислові. Попри протести аграріїв та публічний розголос скандалу, технічне зерно продовжували імпортувати й у 2023 році.

Зерновий скандал, який також зачепив інші сусідні з Україною країни, призвів до ембарго на деякі сільськогосподарські продукти країни. Проблема зникла і з іншої причини. Цього року сільськогосподарське виробництво впало в Україні через війну, а в Польщі – через дуже високі ціни на добрива, зазначається у публікації.

Технічний ріпак з України продовжував надходити до Польщі під час збору врожаю, оскільки він не був заборонений, так само як і пшениця, каже Вєслав Гринь, польський фермер і лідер руху "Ошукане село", який каже, що "на українському зерні заробляють направо і наліво" і відзначає, що були суб'єкти, які заробляли на ньому мільйони злотих".

Нагадаємо, у 2022 році фірми-одноденки (вгадайте, кому належать і під ким ходять) скупили зерно по 110 дол., найняли фури по 40-50 дол. і повезли в Польщу під фіктивними договорами. У Польщі знайшли переробників, яким запропонували зерно по 240-260 доларів. Ті забрали зерно, бо польські фермери продавали по 300-320 євро.

Ми раніше писали, що з початку війни ця мегаприбуткова сировинна галузь перейшла під дах "слуг народу".

Наші інтереси: 

Бачимо, що комусь війна, а комусь заробіток. Розуміємо, що наші експортери зерна – це не українські фермери, які вирощують це зерно, а зернотрейдери, які на них заробляють і діляться зі смотрящими у владі. Ми писали про те, як задля надприбутків десятка зернотрейдерів наші недолугі чиновники псують наші стосунки з Польщею.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи