Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Порошенку не вдасться замінити Шокіна на одного з його дружків – New York Times

Спецтема:

Хоча США і ЄС досить довго чинили тиск на Київ з метою домогтися відставки голови ГПУ, який за час свого перебування на посаді перетворився в один з символів української корупції, вони не будуть задоволені одним лише звільненням генпрокурора.

Про це йдеться в редакційному матеріалі авторитетного американського видання New York Times.

Системна корупція в Україні має довгу історію. Вона тісно пов'язує політиків, олігархів і уражену правоохоронну і судову систему, підкреслюють автори статті. Під час виступу в Одесі у вересні минулого року посол США Джеффрі Пайєтт зазначив, що корупція становить для України не меншу небезпеку, ніж російська агресія на сході країни. А віце-президент Джо Байден, виступаючи перед депутатами Верховної Ради, сказав, що корупція пожирає Україну "як ракова пухлина".

Перед тим, як піти у відставку, Шокін звільнив свого заступника Давида Сакварелідзе, запрошеного президентом Порошенко, щоб боротися з корупцією. Перед цим генпрокурор систематично звільнював відомство від співробітників, націлених на реформи.

В редакції NYT впевнені, що виконувач обов'язки глави ГПУ Юрій Севрук, соратник Шокіна, керуватиме ГПУ так само, як і його колишній начальник. Президент Порошенко зараз перебуває у складній ситуації: йому доводиться вирішувати проблеми, пов'язані з російською агресією, а також врегулювати політичні потрясіння в Києві, де уряд Арсенія Яценюка "висить на волосині".

Порошенко як продукт старої політичної системи, очевидно, допускає продовження корупційних практик у країні, щоб зберегти можливість політичного маневру. Але президент, прем'єр-міністр і парламент мають усвідомити, що ні МВФ, ні країни-донори, включаючи США, не збираються вкидати гроші лопатою у "корупційне болото".

Президент Порошенко не може просто замінити генпрокурора Шокіна на одного з його "дружків". Він повинен негайно відновити на посаді Сакварелідзе і почати широку публічну дискусію щодо кандидатури нового очільника ГПУ. Це необхідно для впевненості в тому, що новий генпрокурор був націлений на реформи, а уряд його в цьому підтримуватиме.
 

Наш коментар: 

Щойно стало відомо, що президент Порошенко на прес-конференції в США назвав цю статтю в Нью-Йорк Таймз елементом гібридної війни проти України. Про це написав у своєму Твітері журналіст Тихон Дзядко, який зараз працює у Вашингтоні.

 

Наші інтереси: 

Бачте, як зручно. Виявилося, що ми маємо тепер дві гібридні війни проти України: одна реальна гібридна війна, а друга - порошенківська гібридна війна. Владу не можна критикувати, а то Путін нападе!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи