Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Про що повідала стара газета або роздуми мимоволі

Нещодавно, перебираючи старі газети, пожовклі від неминучості часу, розглядаючи фотографії на сторінках цих німих свідків подій, здивувався, скільки ще можна заново відкривати для себе, оцінюючи події з точки зору дня сьогоднішнього, розглядаючи їх різносторонньо, як діамант, кожна грань якого подає щоразу інший вид.
Ми, колишні радянські люди, в перспективі безнаціональна маса, тупо і сліпо вірячи сліпим (а може засліпленим) поводирям, виховувалась радянською ж, ідеологічно односторонньою і вихолощеною, пресою. Зростала молодь, вже вихована на „потрібному” друкованому слові. Всі дворові хлопчиська гралися в „наших” і німців. І навіть хлопчина у кіно, сидячи позаду мене, спостерігаючи за пригодами безстрашного Чингачгука, питався у тата: „Татку, а ті індіанці, то „наші”, чи німці?” І от минулися сумнозвісні радянські часи, стали доступними багато документів, книжок, газет тих часів, які були забороненими для читання, і всі навколо почали нарешті розуміти, хто такі ці „наші” і чи наші вони взагалі.

Радянська і сучасна російська версія історії гласить, що росіяни, як „старші брати” всіх слов’ян, приміряючи на себе роль месії, цілий час когось від когось визволяють, при цьому благородно забуваючи піти із гостей і залишаючись жити на „визволених” територіях, нав’язуючи свої порядки мешканцям „визволених” земель. Що ж, кров Золотої Орди, яка свого часу прийшла на землі Московії і так нікуди і не пішла, а розчинилася серед угро-фінських етносів, назвавшись росіянами, дає про себе знати. Але про це іншим разом.

Хто ж такі „наші” і як трактувати „наших”, які в 1939 році, роздерши пів-Європи і розділивши її з не дуже „нашими” німцями, стали „русский и немец – братья навек...”? А перед тим, нехтуючи всіма міжнародними домовленостями і пактами, озброїли і вивчили німецьку армію, німецьких офіцерів, льотчиків, танкістів, практично виростили Гітлера... Підтримували Гітлера і офіційно і неофіційно, всією душею. Не вірите? А не полінуйтеся, погортайте старі газети. Звичайно, спільним радянсько-німецьким маршем у Бресті, пізніше радянському місті-герої, уже нікого не здивуєш, хоча... А от таким...

Газета „Наш Прапор”, Львів, 15 червня 1933 р. Над цим цікавим знімком – заголовок „Московські фашисти”. Підписане воно так: „На світі тепер нові важливі політичні переміни. Хто живе, мусить з ними числитися. Не спить і Москва. Московські еміґранти в Берліні створили в своїх рядах свою московську національно-соціялістичну ґрупу на взір гітлєрівців в Німеччині. На нашому образку бачимо, як московський „батюшка” посвячує московським фашистам в Берліні їхній перший прапор. Москалі -- національні-соціялісти носять на правій руці червону опаску з білим закривленим хрестом на синьому чотирокутнику. Біло-синє-червоне це давня державно-національна російська краска. Також на держаку прапору видніє старий царський двоголовий орел!”

Що ж, як кажуть, без коментарів. А те, що незабаром росіяни „побили горшки” із своїми німецькими побратимами по зброї, стало приводом „рвання сорочки на грудях” перших до сьогоднішнього дня, коли мова заходить про «хохлов, предателей родины » і „предателей-хохлов, сотрудничавших со всеми врагами России”.

Висновки робіть самі. Читайте частіше стару пресу. Але, як казав професор Преображенський: „Не читайте радянських газет перед обідом...”

------------------------------
В тему:

Німецький експеримент

Фашизм чи солідаризм?

Нацизм і більшовизм
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Світанок Гомо триплекс

Ельфійська свідомість та ельфійська ідентичність – стратегія перетворення на надлюдину (+аудіо)

Радіймо, ельфи! У новому епізоді нашого подкасту ми обговоримо п’ять унікальних ознак потенційних ельфів: від розуміння двох нових стадій розвитку людини до фізичного та ментального омолодження. А ще...

Останні записи